Bár a Teadélután mozgalom dinamizmusa már jó ideje tagadhatatlan tény az amerikai belpolitikában, az olyan figurák, mint a most 41 éves O’Donnell sikere bizonyította, hogy egyfajta forradalom zajlik a jobboldalon az Egyesült Államokban.
Delaware államban az általános választásokkal egy időben, novemberben tartják a rendkívüli szenátorválasztást, miután a helyet 2008-ban elnyerő demokrata Joseph Biden alelnök lett Barack Obama mellett, és átmenetileg kinevezett helyettesítőjének – kabinetfőnökének – két év elteltével most lejár a mandátuma. A delaware-i szenátori székek egyikét O’Donnell már 2006-ban megcélozta, ám akkor még nem járt sikerrel a helyi Republikánus Párt előválasztásán. 2008-ban viszont már elnyerte a jelöltséget, ám Biden ellenében – akit nem alaptalanul vádolt tisztességtelenséggel párhuzamos szenátori és alelnöki ambíciói miatt – nem volt esélye: 35 százalékot kapott a veterán demokrata politikus 65 százalékával szemben, aki kampányára hétmillió dollárt költött, míg O’Donnell mindössze 116 ezret.
O’Donnellt ezek az előzmények sem tántoríthatták el attól, hogy 2010-ben újra próbálkozzék. Kemény ellenfelet kapott, hiszen a republikánusok bevált helyi embere, a 71 éves Mike Castle kilencszeres képviselő, kétszeres kormányzó is célba vette a párt szenátorjelöltségét. Ezért is okozott óriási meglepetést, hogy az előválasztáson 3500 szavazattal az újonc nyert, noha suttogó kampányát – amely ellenfelét homoszexualitással vádolta – sokan övön aluli ütésnek tartották a köztiszteletben álló Castle-lel szemben.
Most, hogy a Teadélután mozgalom és a 2008-as alelnökjelölt, Sarah Palin által is támogatott O’Donnell leküzdötte a jobboldalon előtte tornyosuló legmagasabb akadályt is, már csak az a kérdés, hogy két hónap múlva hogyan szerepel demokrata ellenfelével szemben.
Ultrakonzervatív, újkeresztény értékei mellett befolyásolhatják a szavazókat korábbi kommentátori megnyilvánulásai is. Az amerikai sajtó most például azon csámcsog, hogy 1999-ben a Politikailag Inkorrekt című tévéműsorban bevallotta: foglalkoztatta a boszorkányság gondolata, noha nem lépett be ilyen közösségbe. Első találkozójára a boszorkánnyal egy „sátánista oltáron” került sor – mondta.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert