A köztársasági elnök kétoldalú államfői találkozóin átnyújtotta azt a hivatalos dokumentumot, amely a remélt BT-tagság esetén követni szándékozott irányelveket tartalmazza. A memorandum leszögezi: Magyarország hangsúlyozottan fog foglalkozni az emberi jogok védelmével, a női egyenjogúsággal, illetve a környezetvédelemmel. Ami azonban magyar sajátosságként jelenik meg a programban, az az egészségvédelem, az oktatás és a sport előmozdítása.
Schmitt Pál a New Yorkban és annak környékén élő magyarság képviselőivel találkozva kijelentette: az új magyar kormány, amely kétharmados felhatalmazást kapott a néptől, már az első napokban olyan döntéseket hozott, amelyek a 15 milliós nemzet egységét szolgálják. Schmitt a magyarországi kormányváltást új korszak kezdetének nevezte az anyaország és a külföldön élő magyarság közötti viszonyban. Az államfő a New York-i magyar főkonzulátuson April Foley volt budapesti amerikai nagykövetnek a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje a Csillaggal kitüntetést adományozta, egyebek között azon szerepének az elismeréseként, amelyet a magyar állampolgárok vízumkötelezettségének megszüntetésében játszott.
Martonyi János is több találkozón vett részt New Yorkban, többek között az Európai Unió és Egyesült Államok közötti találkozón, a NATO–Oroszország Tanács miniszteri szintű ülésén és az EU– Oroszország informális megbeszélésen is. Az MTI-nek nyilatkozva a külügyminiszter elmondta, Magyarország támogatja azt a folyamatot, hogy az utóbbi időben felgyorsult az EU és a NATO Oroszországgal fennálló kapcsolatának erősítése. Martonyi meghatározónak minősítette azokat a tényeket, hogy nem vagyunk ellenfelek, ezzel szemben vannak közös ellenségeink, akikkel szemben a közös fellépést jobban kell koordinálni.

Záporokkal és erős széllel érkezik a hidegfront