Gergely Gábor egy filmből merítette az ötletet, hogy saját labirintust épít. Néhány éve jutott el Adrian Fisher angol útvesztőépítőhöz, aki magyar viszonylatban horribilis összegért vállalta volna a magyar labirintus megtervezését, ám tanácsokkal ellátta az agilis fiatalembert. Gergely Gábor ezután hozzáfogott a pénz megszerzéséhez, pályázati úton nyert hatvanmillió forintot az uniótól és a magyar államtól. Immár pénzzel és útmutatással felvértezve kopogott be a szentesi Hajdankert Kft.-hez, ahol ötleteit Konyári Hajnalka és Sárréti Dániel egészítette ki és valósította meg. A parkot a Tejút ősi magyar nevére, Csillagösvényre keresztelték, amelynek kéthektáros területén két útvesztőben is bolyonghatnak majd az idelátogató vendégek. Az egyik, csaknem négy kilométeres labirintust fagyalból „építették”, a több ezer csemetét két méter magasra és egy méter szélesre növesztik majd, ma azonban még átlátni fölöttük. Az útvesztő területének egyik felén a csodaszarvas alakját veszi fel a fagyalfal. – Keresni fogjuk, de nem találjuk, ahogy őseink sem találták, mégis elvezette őket a Kárpát-medencébe. Ám ahogy ők tudták, mi is tudni fogjuk: itt van – vélekedik a több tíz méteres magasságból kivehető csodaszarvas formáról Gergely Gábor.
A másik, fűzfavesszőből készült útvesztő egy Kunszentmártonban fellelt honfoglalás kori övcsatot mintáz. A több mint egy kilométer hosszú, ide-oda tekergő sövényt Tisza-parti füzek ágaiból fonták marosvásárhelyi fiatalok. Az anyagválasztás egyben utalás Ópusztaszer régi, 1974-ig használt nevére, a Sövényházára is.
S hogy miként közlekedhetünk az útvesztőkben? Hazánk történelmének, valamint a közeli Kiskunsági Nemzeti Park állat- és növényvilágának ismerete segíthet célba érni a labirintusban. Egy-egy elágazásnál táblát találnak az útkeresők, rajta például a kérdéssel, hogy ki volt Magyarország királya a Feszty-körkép elkészültének idején, vagy melyik bogár tápláléka a levéltetű. A jó válasz felé mutató nyílt követve juthat el a látogató a célig. Az élményparkban a két útvesztő mellett a gyerekek számháborúzhatnak is, vagy kisméretű logikai labirintusokkal múlathatják az időt.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított