A leggyengébb láncszem: egy Daciának mennie kell

A hírek szerint az egyre szélesedő modellpalettával rendelkező Dacia mégis visszakozni kényszerül.

Csizsek Ádám
2014. 09. 30. 6:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arról egyelőre nem szól a fáma, hogy a döntés mikor lép érvénybe, de a hír hitelességét bizonyítja, hogy a Renault szóvivője megerősítette azt. A szakember elmondta, hogy a modellek legalább egyikétől mindenképpen meg kell válniuk, de arról nem ejtett szót, hogy milyen indokok állnak a döntés hátterében. Persze bizonyos értelemben nem meglepő a Dacia hozzáállása, hiszen a kategória népszerűsége csökkent, ráadásul a Dokker, a Lodgy és a Logan MCV személyében három nagyon hasonló célt megvalósító modellről van szó.

Amennyiben pedig jelentős az átfedés a felsoroltak között, akkor jóformán belső konkurenciát képeznek egymásnak, ami egyáltalán nem jó. Háromféle modellt hasonló célra gyártani költséges és felesleges mulatság, amihez a kategória iránt csökkenő kereslet is hozzáadódik. A szegmensben 44 százalékkal eső értékesítés okán tehát az egyik modelltől mindenképp megválik a gyártó, már csupán azt az információt várjuk, hogy pontosan melyiknek és mikor kell végül mennie.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.