Íme, a 911 birtoklásának legstílusosabb módja

A Porsche sem szeretett volna lemaradni a többiek mögött, a német gyártó is tartogatott egy kis meglepetést.

Kenéz Tibor
2015. 01. 14. 17:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Targa változat összes modelljéhez hasonlóan kizárólag összkerékhajtással karöltve lesz elérhető az újdonság. Ahogyan eddig is, a GTS jelzés most is egy tökéletes kompromisszum szeretne lenni a „kevésbé sportos” normál változatok és a keményre hangolt variánsok között, mint például a GT3. A gyáriak pedig úgy látták jónak, hogy a kupé és a kabrió változat mellé a Targához is elérhetővé váljon a sokat sejtető három betű és a velük járó változtatások.

Mindebben pedig a Targa verzió megjelenésének 50. évforulója is megerősítette őket. Kívülről a megszokott változtatásokat köszönthetjük az autón: sportosabb első lökhárítót, szélesebben terpesztő hátsó kerékjárati íveket, fekete motortér borítást sötétebbre színezett bixenon fényszórókat és aerodinamikusabb külső tükröket kapunk – nem is beszélve a fekete, központi csavaros, 20 colos keréktárcsákról. Az autóhoz alapáron jár a Sport Chrono csomag és a kiváló PASM aktív lengéscsillapító rendszer is.

Belül szintén sportosabb lett a 911 Targa: Sport Plus üléseket, fekete Alcantara betéteket, rengeteg GTS logót és a Sport Chrono csomaggal együtt járó központi stopperórát kapnak a jövőbeli vásárlók. Arról, hogy mindez ne csak dísznek szolgáljon, a németek jól ismert 3,8 literes erőforrása gondoskodik a maga 430 lóerejével. A többi GTS modellből is ismert teljesítmény az összkerekes Targában 4,3 másodperces 0–100-as sprintet és 300 km/h körüli végsebességet szavatol. Mindehhez a Porsche kiváló, dupla kuplungos PDK automataváltója is hozzájárul, ráadásul a fogyasztást is hatékonyan mérsékli, hiszen a manuális váltóval szerelt változat 10 literes vegyes értékét 8 deciliterrel képes csökkenteni – legalábbis a gyáriak szerint.

Ahogyan a többi GTS verzió esetében, úgy a Targánál is 4 millió forint környéki felárra számíthatunk, ám arról egyelőre még nincs információ, hogy az első szerencsés vásárlók mikor kaparinthatják meg saját autójuk kulcsát, de bizonyára nem kell már sokat várni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.