Szívemre tett kézzel mondom, hogy küzdeni akarunk Ukrajnának a szabadságáért is
– állt a háború pártjára Iványi. Korábban a lelkész – akinek a neve korábban a baloldali összefogás köztársaságielnök-jelöltjeként is felvetődött – a március 15-i baloldali rendezvényen szégyennek nevezte, hogy a kormány nem küld fegyvereket Ukrajnának.
Mint ismert, a kormánypártokkal szemben a baloldal folyamatosan a háborúba való beavatkozást célzó nyilatkozatokat tesz, fegyvereket szállítana Ukrajnába és magyar katonák küldését is támogatná.
– Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnök-jelöltje egy Twitter-bejegyzésben üzent Ukrajna elnökének, ez az üzenet is bizonyítja, hogy megegyeztek abban, hogy ha a baloldal kormányozna, akkor életbe lépnének a földgáz- és kőolajszállítást érintő szankciók, és fegyvereket szállítana a baloldal Ukrajnába – közölte még kedden Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Lapunk nemzetbiztonsági forrásból úgy értesült, hogy
Márki-Zay Péter és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között valóban megtörtént a kapcsolatfelvétel.
Közben Márki-Zay szerdán egy pécsi kampányrendezvényén már olyan súlyos kijelentésekre ragadtatta magát, mint hogy
Ukrajna most Magyarország háborúját vívja, illetve azt is állította, hogy a fiataloknak a vér fontosabb, mint az olaj.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!