Az ellenzéki sajtó provokatív felvetésére miszerint Bayer Zsolt, lapunk publicistája békemenetet szervez a legnagyobb rendezvényre, a vasárnapi Kossuth téri pápai misére, Semjén Zsolt rámutatott: Bayer Zsolt nem szervez békemenetet, ő csak annyit kér, azok is jöjjenek el a misére, akik a békemenet rendszeres résztvevői. A miniszterelnök-helyettes nem értene egyet, ha feltéve, de meg nem engedve, békemenet szerveződne. Őszentsége látogatása ugyanis apostoli, lelki töltetű látogatás és nem politikai rendezvény.
Az április 28-án érkező Ferenc pápa a Sándor-palotában találkozik Novák Katalin köztársasági elnökkel és Orbán Viktor miniszterelnökkel, majd a régi karmelita templomban a diplomáciai testület tagjaival vesz részt közös misén. Külön fog találkozni az egyházi iskolákban tanuló diákokkal, valamint az ukrajnai háború elől menekültekkel, utóbbiakkal a Rózsák terén. Ugyancsak találkozik majd a magyar püspökökkel és jezsuitákkal is. Ezek a rendezvények nem nyitottak az érdeklődők számára, a résztvevőket a pápalátogatás szervezője, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) választotta ki.






















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!