– A lakosságra, ezen belül középiskolásokra is bízni, majd hétszázalékos támogatottságra hivatkozva lezárni a Lánchidat csalás. Egy népszavazás érvényességéhez is legalább 25 százalékos részvétel szükséges – hangoztatta Tarlós István. Ismert: Karácsony Gergely a mindössze 136 ezer kitöltést elérő Budapesti Lakógyűlés eredményére hivatkozva akarja lezárni a Lánchidat. A korábbi városvezető hangsúlyozta: a híd rendeltetésszerű használata szigorú szakmai kérdés.
– A főpolgármester szociológus, érthető, ha a közvélemény-kutatás jobban lázba hozza, mint a közlekedésszervezés. Ám elvileg azért vannak a tanácsadói, hogy ilyen szakmai kérdésekben szóljanak neki: hamarosan fel kell újítani majd a Petőfi, azután az Árpád hidat – rögzítette Tarlós. Mint jelezte: a Lánchíd lezárása eddig azért volt úgy-ahogy zökkenőmentes, mert minden fővárosi Duna-híd átjárható. Szerinte ha a 100, illetve 107 ezres napi forgalmú két nagy hidat hosszú időre egymás után lezárják, akkor közlekedési káosz várható Budapesten, és akkor nagyon hiányzik majd a Lánchíd 35 ezres áteresztő kapacitása.
Karácsony Gergelynek a kormány ellen indított támadásairól szólva Tarlós István megjegyezte, hogy a főpolgármester volt az, aki – talán nem egyértelműen saját elhatározásából – egyik nap a földbe taposta kommunikációjával a kormányt, másik nap már együttműködést kért és pénzt.
– Gyurcsány Ferenc pártja abban a helyzetben van, hogy adott esetben bármikor meg tudja akadályozni a főpolgármesteri szándékot. Gyurcsány Ferenc ugyan feltehetőleg nem túlzottan kedveli a főpolgármestert, de épp a napokban nyilatkozta, hogy a DK-sokat mégis a főpolgármester támogatására biztatja. Számára valószínűleg a közgyűlési többség megszerzése és uralása a prioritás, ha ez csak Karácsony pajzsra emelésével sikerülhet, akkor úgy – húzta alá Tarlós.
Borítókép: Tarlós István (Fotó: Kurucz Árpád)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!