Rendőrökre lövöldöztek az M5-ösön, lehet, fegyház lesz a vége

Vádat emeltek az M5-ös autópályán tavaly novemberben a rendőrökre rálövő embercsempészek és bűnszervezeti társaik ellen – közölte a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-vel. Az elkövetőkkel szemben fegyházbüntetést és kiutasítást indítványoztak.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2023. 08. 09. 12:32
Rendőrség, rendőrautó, nyomozás, krimi, bűnügy, bűncselekmény Forrás: Police.hu
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miután a migránsok szállításhoz beszereztek egy kisbuszt, az egyik előfutó előzetesen felhívta a szállítást végző társai figyelmét arra, hogy a járműben elhelyezett egy fegyvert is. 

Utasította őket, hogy ha összeütközésbe kerülnének a rendőrökkel, akkor használják azt, mivel a szállítást minden körülmények között végre kell hajtani.

November 14-én hajnalban a két iraki szállító a magyar–szerb határnál a kisbusszal felvett huszonegy szír illegális határátlépőt, akik több mint 25 millió forintnak megfelelő összeget fizettek az embercsempészeknek. A szállítókat a másik két iraki férfi előfutóként, külön gépkocsival kísérte. Közben a német és török férfiből álló váltópáros egy budapesti szállodában várakozott.

Útközben, az M5-ös autópályán Budapesthez közeledve a szállítók észlelték, hogy több rendőrségi gépjármű is felfigyelt rájuk, és üldözőbe vette őket. A kisteherautó sofőrje ezért gyorsított, hirtelen sávváltásokat is végrehajtott, ami fokozottan megterhelte a szállított embereket.

A csempészett szírek csak úgy fértek el a járműben, hogy egymáson ültek a sötétben, miközben alig kaptak levegőt, mert a zárt raktérben sem ablak, sem szellőztetés nem volt.

Az előfutók elhajtottak, de egyikük még felhívta a szállítókat, hogy ne álljanak meg, továbbá közvetítette nekik a bűnszervezet Norvégiában tartózkodó vezetőjének azt az utasítását, hogy vegyék elő a gépjárműben elrejtett gázriasztó fegyvert, és azt a menekülésük érdekében használják is. Az utasoldalon ülő 21 éves iraki férfi ennek eleget téve több lövést adott le az őket üldöző rendőrök irányába, majd a gépjárművet a raktérben tartózkodó szír állampolgárokkal együtt az M5-ös autópálya fővárosi szakaszán, a Nagykőrösi úti felüljárón hátrahagyva társával megszökött. Őket még aznap reggel a Terrorelhárítási Központ (TEK) bevetési egysége elfogta egy közeli erdős területen – emlékeztettek.

A TEK az M1-es autópályán feltartóztatta és elfogta a menekülő előfutókat is az általuk időközben a szállodában felvett német és török társukkal együtt.

A Fővárosi Főügyészség a négy iraki férfival szemben bűnszervezetben, vagyoni haszonszerzés végett, államhatár átlépéséhez több embernek segítséget nyújtva, a csempészettek sanyargatásával, fegyveresen elkövetett embercsempészés, két társukkal szemben bűnszervezetben részvétel miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékhez – olvasható a közleményben.

A hivatalos személy elleni erőszak bűntette és közúti veszélyeztetés bűntette miatt az eljárást a hatásköri szabályokra figyelemmel a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség folytatja – jegyezték meg.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Police)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.