Félelmében gázolt magyar rendőröket a görög?

Az őt igazoltató rendőrök közül kettőt elütve próbált menekülni, őrizetbe vették, hétfőn állt bíróság elé.

VZ
2014. 03. 03. 14:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyészség hivatalos személy elleni erőszak és közúti veszélyeztetés bűntettével vádolja az 53 esztendős férfit. A munkanélküli, a történtek előtt három hónapot Németországban az autójában lakva eltöltő férfi Szerbián keresztül akart hazajutni, a rendkívüli időjárás és a rossz útviszonyok miatt azonban nem engedték belépni a szomszédos országba.

A vádlott visszafordult, és az M5-ös autópályán elindult Budapest felé, a szemben lévő pályatesten azonban várakozó görög kamionosokat vett észre, akikkel beszélni akart, ezért megállt a belső sávban. Amikor ezt látta az autópálya-rendőrség egy arra haladó munkatársa, felszólította a férfit, hajtson tovább, majd amikor észrevette, hogy a vádlott kocsijának bal első kereke defektes, leállította az autót, és megpróbálta igazoltatni a sofőrt. A vádlott azonban nem adta át okmányait, és bezárkózott autójába.

A helyszínre érkező két határrendész is próbálta meggyőzni a görög férfit, ám ő hirtelen hátratolatva, majd balra egyenesen kivágva megkísérelt a helyszínről elhajtani. A manőver közben a vádlott elsodort két rendőrt, egyikük a sztráda közepére repült, másikukat – akiknek fegyvere markolatával sikerült betörnie a vezetőoldali ablakot – pedig métereken át vonszolta magával. Ez a rendőr végül berepült a két útpályát elválasztó szalagkorlát alá, és könnyebb sérüléseket szenvedett. Társa nem sérült meg. A vádlottat végül két kilométeres üldözés után tudták megállítani, azt követően, hogy járművével nekiütközött az egyik járőrautónak.

A tárgyaláson zavartan viselkedő vádlott ártatlannak vallotta magát, azt állította, nem sodort el senkit, a rendőri intézkedésnek pedig félelmében állt ellen, illetve azért, mert „a járőrök viselkedése nem volt megfelelő”. A történtek egy részét a röszkei átkelőnél elhelyezett hőkamera rögzítette, a videofelvételt a szerdai tárgyaláson vetítik le. Altmayer Ákos bíró közölte, a görög férfi az elsőfokú ítélet meghozataláig előzetes letartoztatásban marad. A vádlott ezt a döntést felháborodva, kiabálva kommentálta, majd elmondta, kártérítést fog követelni az intézkedő rendőröktől, illetve az általa igazságtalannak tartott fogva tartás miatt is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.