TEK-esek fogták el a rendőröket

A VII. kerületi Rendőrkapitányság állományába tartozó rendőröket azzal gyanúsítják, hogy pénzért elengedtek egy szabálytalankodó autóst.

BLM
2014. 09. 19. 10:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy Andrea közölte: a két, a VII. kerületi Rendőrkapitányság állományába tartozó rendőrt azzal gyanúsítják, hogy pénzért elengedtek egy szabálytalankodó autóst.

Mint elmondta, a két rendőr csütörtökön nem sokkal éjfél előtt állított meg egy szabálytalanul közlekedő, román rendszámú autót a Baross téren. Közölték a sofőrrel, hogy pénzért eltekintenek a büntetéstől. Ezt követően az autós átadott 100 román lejt a járőröknek, akik ennek fejében elengedték, a pénzt pedig elrejtették a rendőrautóban.

Mivel a rendőrök fegyverrel rendelkeznek, a szabályok szerint a KNYF a TEK segítségét kérte a gyanúsítottak elfogásához. Az autó átkutatása során a nyomozó ügyészség munkatársai megtalálták a 100 lejt. Mindennek alapján a két járőrt kötelességszegéssel elkövetett hivatali vesztegetéssel gyanúsítja a nyomozó ügyészség. A rendőrök szabadlábon védekezhetnek – mondta a szóvivő.

Nagy Andrea arról nem kívánt nyilatkozni, hogy miként jutott a hatóságok tudomására a vesztegetés.

Az MTI úgy tudja: a TEK azokra a rendőrökre csapott le, akik pénteken hajnalban a Baross téren elfogták azt a férfit, aki korábban egy embert megsebesített, többeket pedig megfenyegetett riasztópisztollyal a főváros VII. kerületében. Ezzel kapcsolatban Nagy Andrea azt mondta: arról nincs információjuk, hogy a gyanúsítottak az elfogásukat megelőzően milyen feladatokat láttak el a szolgálat során.

Az MTI fotóin az látható, hogy a TEK maszkos munkatársai intézkednek a Baross téren és trélerre tesznek egy rendőrautót.

A rendőrség péntek hajnalban a honlapján azt közölte: egy 23 éves férfi csütörtök este 11 óra körül a Nefelejcs utcában – előzetes szóváltás után – riasztópisztollyal rálőtt valakire, majd elmenekült. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint H. Tamás korábban a Keleti pályaudvarnál, majd a Baross téren is megfenyegetett járókelőket, végül 23 óra 30 perc körül a Baross téren – újabb sértettek fenyegetése közben – elfogták, majd előállították. A mentőszolgálatnál az MTI érdeklődésére közölték, hogy a Nefelejcs utcából a sérültet kórházba vitték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.