Hazahozták az alvilág pénztárosát

Közben el is rendelték Lakatos András előzetes letartóztatását.

MTI
2016. 08. 18. 8:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A PestiSrácok.hu szerint már több mint egy hete Magyarországon van a korábban csalás miatt körözött Lakatos András. A portálnak Nyári Béla, „az alvilág pénztárosának is nevezett férfi ügyvédje” megerősítette, hogy a magyar hatóságok augusztus 6-án szállították haza Magyarországra a Brazíliában tavaly áprilisban elfogott Lakatos Andrást.

Tatár Timea, a Debreceni Törvényszék szóvivője azt közölte, hogy a férfit sikkasztási ügyben augusztus 9-től egy hónapra helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság szökés, elrejtőzés veszélye, bizonyítási eljárás veszélyeztetése, illetve a bűnismétlés lehetősége miatt.

A bíróság határozatát tudomásul vették, az előzetes letartóztatás jogerős – tette hozzá a szóvivő.

A PestiSrácok úgy tudja, a férfit a magyar hatóságok több alvilági leszámolás ügyében is meg fogják hallgatni. A portál ez alapján azt feltételezi, hogy több folyamatban lévő nyomozás, s akár további „emberölések aktáját fogja leporolni a Nemzeti Nyomozó Iroda”.

Az MTI megkeresésére a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság azt közölte: a megyei főkapitányság gazdaságvédelmi osztályának nemzetközi elfogatóparancsa alapján Brazíliában elfogott és kiadatási őrizetben lévő L. Andrást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai Magyarországra hozták.

A Hajdú-Bihar megyei nyomozók a férfit sikkasztás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kihallgatták – írta a rendőrség, hozzátéve: „a nyomozás érdekeire tekintettel az üggyel kapcsolatban további információt nem áll módunkban közölni”.

Lakatos Andrást 2015 áprilisában Brazíliában fogták el. Akkor a rendőrség honlapján azt írták: a brazil hatóságok a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda jelzése alapján fogták el és vették őrizetbe az 53 éves férfit, aki ellen csalás miatt adott ki nemzetközi és európai elfogatóparancsot a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság.

Kisbandi egy időben szerepelt a tíz legkeresettebb magyar bűnöző – rendőrség által készített – listáján. Az alvilág bankáraként is emlegették, ám ezt Lakatos András újságírók előtt többször is visszautasította.

A férfit 2004 januárjában több mint négyszáz rendbeli csalás miatt jogerősen 2 év 8 hónap börtönre ítélte a Fővárosi Bíróság.

Lakatos Andrásról a Prisztás-gyilkosság perében elhangzott: a férfi igazi csaló volt, jelentős összegeket kölcsönzött, 1996-ban nagy lábon élt, majd tartozási spirálba került és menekülnie kellett. Meg sem állt a Karib-tengeri Dominikáig. A Prisztás-gyilkosság pere során többször felvetették Lakatos András meghallgatásának szükségességét. A Brazíliában elfogott férfi végül írásban tett vallomást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.