Politikusok aláírását is simán listáikra hamisítják a kamupártok – derült ki egy, a Magyar Nemzethez eljuttatott levélből. Jancsovics Attila, a Demokratikus Koalíció mindszenti vezetője kereste meg lapunkat azzal, hogy hat olyan párt jelöltjéhez is odabiggyesztették ajánlását, akiket biztosan nem támogatott volna.
– Én a szentesi 3-as számú választókörzet két esélyes jelöltjét, a DK-s Eörsi Mátyást és a jobbikos Szabó Zoltán Ferencet ajánlottam, aztán szóltak nekem, hogy valami trükk lehet, mert ezek mellett még 6 másik aláírásom is van – mondta lapunknak Jancsovics.
A mindszenti politikus kikérte adatait a helyi választási bizottságtól, és megdöbbenve tapasztalta, hogy neve a Közösen Egymásért Demokratikus Néppárt, a Magyarországon Élő, Dolgozó és Tanuló Emberek Pártja (Medete), a Családok Pártja, az Összefogás Párt és az Összefogás a Civilekért Párt listáján is szerepel. Az ügynek külön pikantériát ad, hogy a Medete jelöltje, Halál Gina és az Összefogás reménysége, Halál József a jelek szerint családi vállalkozásként űzi a politikát, hiszen Facebook-fotóik alapján apa és lánya indult egymás ellen a 3-as körzetben.
Jancsovics Attila feljelentést tett választás rendjének megsértése miatt, ismeretlen tettes ellen – ügye pedig a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitánysághoz került.
Hasonlóan járt információink szerint Kiss Csaba, a DK szentesi elnöke: két ajánlóívet írt alá, de adatainak ellenőrzésekor észrevette, hogy ahhoz még 10 hamis ajánlást is hozzácsaptak ismeretlenek.
A kamupártok – azon túl, hogy anyagi érdekekből hajtanak az esetenként több száz milliós kampánytámogatásra, és összesen 7-8 milliárd forintot markolhatnak fel – komoly zavart kelthetnek az ellenzéki oldalon: alkalmi formációik, megtévesztő neveik több ezer vagy akár tízezer szavazó ajánlását téríthetik el, és ennyivel kevesebb esélyt hagynak a valódi ellenzéki pártok jelöltjeinek.
Mindez egyértelműen a kormánypártoknak kedvez, akik az alacsony részvételben és az ellenzéki oldalon tapasztalható – a választókat visszariasztó – zűrzavarban érdekeltek.
Erről beszélt a Hír TV-ben Mikecz Dániel, a Republikon Intézet elemzője is: mint mondta, a kamupártok puszta léte is csökkenti a bizalmat a választási rendszerrel és végső soron az egész demokráciával szemben.