A 23 éves férfi ellen a Fonyódi Járási Ügyészség kisebb kárt okozó üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat. A vádlott 2013 márciusában megvásárolt két kft.-t, ezek ügyvezetőjeként azonban tényleges gazdasági tevékenységet nem végzett.
A cégeket a megvásárlástól 2013. május 4-ig rendszeres haszonszerzésre törekedve arra használta fel, hogy több internetes oldalon a kft.-k nevében valótlan tartalmú hirdetéseket adott fel, műszaki cikkeket kínálva értékesítésre. A hirdetésekre jelentkező 189 sértettnek a vádlott hatezertől 144 ezer forintig terjedő összegben, mindösszesen 5,9 millió forint kárt okozott.
Nemcsak idehaza, de a határon túl is gátlástalanul űzik a netes átverés „műfaját”. Horvátországban nyíltan veri át az interneten keresztül áldozatait egy csaló, kihasználva azt, hogy déli szomszédainknál 80 ezer forintos értékhatárig nem nyomoz a rendőrség.
Amint arról az MNO beszámolt, Magyarországon is egyre több csaló specializálja magát a naiv internetezőkre, akik a legkisebb gyanú nélkül utalják el az apróhirdetési oldalakon mélyen áron alul kínált telefonokra, konzoljátékokra vagy babakocsikra a feltüntetett vételárat. Az MNO elmondta azt is, hogy mit lehet tenni, ha már megtörtént a baj, de érdemesebb az utalás előtt aprólékosan tájékozódni. A legfontosabb ugyanis megelőzni, hogy internetes csalás áldozatává váljunk.