Feszült izgalom az A csoportban

A házigazdákon és a görögökön csak a győzelem segíthet, de senki sincs biztonságban. A lengyelek 26 év után ismét egyenes kieséses meccset akarnak játszani.

FFT
2012. 06. 16. 13:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az utolsó csoportkör előtt az A-csoportot Oroszország négy ponttal vezeti, a második továbbjutó helyen egyelőre a hárompontos csehek vannak, a házigazda lengyeleknek két pontja van, míg a görögöknek egy. Senki sem esett még ki, és senki sem jutott tovább, feszült izgalom várható mindkét helyszínen, Varsóban és Wroclawban.

A lengyel-cseh meccsen a képlet elsőre egyszerűnek tűnik: amelyik csapat nyer, az biztosan továbbjut. A cseheknél kisebb sérüléssel bajlódik a görögök ellen végül komolyabb következmény nélkül bakizó Petr Cech, aki minden bizonnyal vállalja majd a játékot. Mellette a játékmester és egyben csapatkapitány, Tomás Rosicky küzd sérüléssel, az Arsenal játékosának az Achillese fáj, ráadásul a görögök ellen a félidőben le is kellett cserélni.

Ha Rosicky nem vállalná a játékot – amire szerintünk kevés az esély –, a Viktoria Plzen játékosa, Daniel Kolár léphet a helyére. Amennyiben a két sztár játszik, Michal Bílek minden bizonnyal ugyanazt a tizenegyet küldi majd pályára, amit a görögök elleni, keddi meccsen. Azaz a védelem előtt Tomas Hübschman szorgoskodik majd, aki alaposan kivette a részét a görögök elleni sikerből, elől pedig újra az eddig meglehetősen gyengén teljesítő Milan Baros szenvedhet tovább a lengyel védők között.

A túloldalon letöltötte egymeccses eltiltását a nyitómeccsen pirosat kapó Wojciech Szczesny, aki minden bizonnyal visszaveszi helyét az eddig őt jól helyettesítő PSV-kapustól, Przemyslaw Tytontól. A tegnapi hírek még arról szóltak, hogy nem játszhat majd térdsérülése miatt Damien Perquis, de a legfrissebb információk szerint vállalja a játékot.

Smuda kapitány egyszerűen élete legfontosabb meccsének nevezte a ma esti találkozót, amin szerinte kulcskérdés, hogy higgadt maradjon a csapat a szurkolók eksztázisa közepette is.

A két csapat egyébként legutóbb a 2010-es vb selejtezőjében csapott össze Lengyelországban, akkor a hazaiak 2–1-re nyerni tudtak. A lengyelek egyébként 26 éve nem szerepeltek nagy tornán a kieséses szakaszban, ki tudja mikor lesz erre ennél nagyobb lehetőségük

Csehország–Lengyelország

 

Városi Stadion, Wroclaw, 20.45 (TV: Sport1), vezeti: Thomson (skót)

A várható kezdőcsapatok:

 

Csehország: Cech – Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limbersky – Hübschman – Plasil, Jirácek, Rosicky, Pilar – Baros

Lengyelország: Szczesny – Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch – Dudka – Polanski, Murawski, Obraniak, Blaszczykowski – Lewandowski

A görög-orosz meccsen Arsavinéknak lesz több veszíteni valójuk, a görögöknek most már mindent félre dobva támadniuk kell, és még győzelem esetén sem biztos, hogy továbbjutnak. Az oroszok egy döntetlennel már nyeregben lennének (persze a csoport első helyének megszerzése is fontos, mert a csoportmásodik valószínűleg Németországgal találkozik a negyeddöntőben).

Dick Advocaat aligha változtat a megszokott kezdőcsapaton, elöl a kombinatív Arsavin-Dzagojev-Kerszakov trió rohamozhat, őket a középpályáról a Gyenyiszov-Sirokov-Zirjanov hármas segítheti. A védelem stabil lábakon áll a mindkét meccsen bekapott egy-egy gól ellenére, összességében nehezen képzelhető el, hogy az orosz csapat ne jusson be a legjobb nyolc közé, noha benne van a pakliban.

A görögöknél a kapuskérdésen túl (a hírek szerint a csehek ellen megsérült Kosztasz Halkiasz nem épült fel) különösen a védelemben képzelhető el némi változtatás, mert Fernando Santos csapatának – a várakozásokkal ellentétben – eddig inkább az a gyenge pontja. Az első meccsen, a lengyelek ellen kiállított belső védő, Szokratisz Papasztatopulosz visszatérhet eltiltása után, bár jó kérdés, hogy Santos mester visszateszi-e a védelembe, vagy marad a helyén a fiatal Schalke-játékos, Kirjakosz Papadopulosz? A középpályán Jorgosz Karagunisz és Kosztasz Kacuranisz, a két 2004-es győztes helye biztosnak tűnik, a többi helyen még variálhat a portugál mester, elöl pedig a lengyelek ellen remeklő cserecsatár, Dimitrisz Szalpingidisz szereplése várható, és nem elképzelhetetlen, hogy mellette Jorgosz Szamarasz és Theofanisz Gekasz is egyszerre lesz a pályán, bár erre nem vennénk mérget. A győzelmi kényszer miatt az sem lehetetlen, hogy minden mindegy alapon pályára léphet a görög szurkolók által várva várt ifjú reménység, Jannisz Fetfacidisz is.

Oroszország–Görögország

 

Városi Stadion, Varsó, 20.45 (TV: m1), vezeti: Jonas Eriksson (svéd)

A várható kezdőcsapatok:

 

Oroszország: Malafejev – Anjukov, Ignasevics, A. Berezuckij, Zsirkov – Sirokov, Gyenyiszov, Zirjanov – Arsavin, Dzagojev, Kerzsakov

Görögország: Szifakisz – Maniatisz, Papasztatopulosz, Toroszidisz, Holebasz – Karagunisz, Kacuranisz, Fortunisz – Szamarasz, Szalpingidisz, Gekasz

Lapozzon, ha tudni szeretné, melyik csapat hogyan juthat tovább!

---- Oldal címe ----

LENGYELORSZÁG továbbjut


Csoportelsőként

– ha legyőzi Csehországot, és Görögország megveri Oroszországot
– ha 3 góllal nyer Csehország ellen úgy, hogy legalább néggyel több gólt szerez ma, mint az
oroszok, és Oroszország döntetlent játszik Görögországgal
– ha legalább 4 góllal nyer Csehország ellen, és Oroszország döntetlent játszik Görögországgal


Csoportmásodikként

 
– ha legyőzi Csehországot, és Oroszország megveri Görögországot
– ha 1 vagy 2 góllal legyőzi Csehországot, és Oroszország döntetlent játszik Görögországgal
– ha 3 góllal legyőzi Csehországot úgy, hogy legfeljebb kettővel szerez több gólt ma, mint az
oroszok,
– ha 3 góllal legyőzi Csehországot úgy, hogy pontosan hárommal szerez több gólt ma, mint az
oroszok, Oroszországnak ugyanis jobb az UEFA-koefficiense, mint Lengyelországnak

A következő oldalon kiderül, miben reménykedhetnek a csehek, lapozzon!

---- Oldal címe ----

CSEHORSZÁG továbbjut


Csoportelsőként


– ha legyőzi Lengyelországot, és Oroszország nem nyer Görögország ellen

Csoportmásodikként


– ha legyőzi Lengyelországot, és Oroszország megveri Görögországot
– ha döntetlent játszik Lengyelországgal, és Görögország nem veri meg Oroszországot
– ha döntetlent játszik Lengyelországgal, és Görögország legalább 6 góllal legyőzi Oroszországot

A következő oldalon megnézheti az orosz továbbjutás lehetőségeit, lapozzon!

---- Oldal címe ----

OROSZORSZÁG továbbjut

Csoportelsőként,
– ha legyőzi Görögországot,
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Csehország is döntetlent játszik Lengyelországgal
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország 1 vagy 2 góllal nyer Csehország ellen,
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország 3 góllal nyer Csehország ellen úgy,
hogy legfeljebb kettővel szerez több gólt ma, mint az oroszok,
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország 3 góllal nyer Csehország ellen úgy,
hogy pontosan hárommal szerez több gólt ma, mint az oroszok, Oroszországnak
ugyanis jobb az UEFA-koefficiense, mint Lengyelországnak
– ha 1 vagy 2 góllal kikap Görögországtól, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

Csoportmásodikként

– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Csehország legyőzi Lengyelországot
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország 3 góllal nyer Csehország ellen úgy, hogy legalább néggyel több gólt szerez ma, mint az oroszok
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország legalább 4 góllal nyer Csehország ellen
– ha 3, 4 vagy 5 góllal kikap Görögországtól, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

Lapozzon, ha kíváncsi, a görögök hogyan juthatnak tovább!

---- Oldal címe ----

GÖRÖGORSZÁG továbbjut

Csoportelsőként

– ha legalább 3 góllal legyőzi Oroszországot, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

– csoportmásodikként


– ha legyőzi Oroszországot, és a Csehország–Lengyelország meccsen nem döntetlen születik
– ha 1 vagy 2 góllal legyőzi Oroszországot, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.