Már mintegy 500 cég kérvényezte a munkahelyvédelmi bértámogatást

Mostanáig több mint félezer vállalkozás és mintegy ötezer munkavállaló kérvényezte közösen a Gazdaságvédelmi akciótervben elindított általános bértámogatást – nyilatkozta Bodó Sándor az MTI-nek.

Forrás: MTI2020. 05. 01. 11:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta, a program könnyítéseivel még szélesebb kör számára vált elérhetővé a támogatás, ennek nyomán az elmúlt napokban megugrott az érdeklődők száma.

A csökkentett munkaidejű foglalkoztatást így egyre többen veszik igénybe a munkahelyek megőrzése érdekében. A kutatás-fejlesztési és innovációs szakemberek megtartását szolgáló célzott programmal együtt eddig 800 vállalkozás 8000 munkavállalója számára biztosíthatnak védelmet a bértámogatások – tette hozzá.

A munkahelyvédelmi bértámogatási program esetén egyelőre a kis- és középvállalkozások a legaktívabbak, de már nagyvállalatok is jelezték érdeklődésüket a támogatás iránt. Az igénylések elbírálását a kormányhivatalok a lehető leggyorsabban elvégzik, így akik áprilisban benyújtották kérelmüket, akár már májusban kaphatnak támogatást – hangsúlyozta Bodó Sándor.

A programra április 29-től új, egyszerűen kitölthető formanyomtatványokkal lehet jelentkezni, a dokumentáció a munka.hu oldalon található meg, a kérvényeket a veszélyhelyzet lejártát követő egy hónapon belül lehet benyújtani – mondta.

„A munkahelyvédelmi bértámogatást a szakmai szervezetek, kamarák kérésének megfelelően még szélesebb kör számára megnyitottuk, a feltételeken érdemben könnyítettünk, hogy minél többen élhessenek vele. A módosítás értelmében azok a munkavállalók, akiknek a részmunkaideje 50 százalék alá csökken, havonta és egyénenként akár 100 ezer forintot meghaladó támogatásban is részesülhetnek” – tette hozzá Bodó Sándor.

Szólt még arról, hogy a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) területen dolgozók támogatása is népszerű a cégek körében, eddig közel 300 vállalkozás nyújtott be igényt mintegy 3 ezer munkavállalója után.

A program célja, hogy a KFI munkahelyeken dolgozók munkahelye biztosított legyen, hiszen a kutatók, fejlesztők munkája elengedhetetlen a magyar gazdaság újraindításához – hangsúlyozta az államtitkár.

A támogatásra a veszélyhelyzet időtartama alatt vagy a veszélyhelyzet megszűnését követő egy hónapon belül lehet jelentkezni a Cégkapun keresztül. A támogatás összege egyénenként és havonta nem lehet magasabb 318 ezer forintnál – ismertette.

Bodó Sándor május elseje alkalmából hozzátette, a kormány célja, hogy a lehető legtöbb munkahelyet megvédje, a megszűnők helyébe pedig újakat hozzon létre. „Aki mégis elvesztette a munkáját, annak a három hónapos álláskeresési támogatás lejártát követően a versenypiacról, amennyiben ez nem lehetséges, állami foglalkoztatással biztosítunk munkát” – hangsúlyozta az államtitkár.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.