Tóásó Előd bolíviai börtönéből a Hír TV Magyarország élőben című keddi műsorának adott interjút, amelyben elmondta: szinte biztos volt abban, hogy elutasítják a szabadlábra helyezési kérelmét, amelyet arra hivatkozva adott be, hogy jogellenesen tartják előzetes letartóztatásban immár több mint négy éve, miközben a bolíviai törvények csak 36 hónapig teszik ezt lehetővé.
Közölte: a perben jelenleg a vallomásokat hallgatják meg, most az ügyészek kérdezik őt, akik „semmilyen, bűncselekménnyel kapcsolatos kérdést nem tesznek fel”, hanem csak „nagyon alapvető” dolgokat tudakolnak. Bár a kapott fenyegetések miatt még most is fél, de úgy érzi, kötelessége volt elmondani az igazságot a történtek következtében meghaltak családja miatt. Tóásó Előd szerint „még nagyon messze van az ítélet”, addig még legalább másfél évet kell várni. Abban is biztos, hogy elítélik, mert – mint mondta – „ez a (bolíviai) kormány parancsa”. Tóásó Előd érdekében egyébként már fellépett Győri Enikő, a Külügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkára is.
A hivatalos verzió szerint a bolíviai kommandósok 2009. április 16-án az akkor a helyi ellenzék fellegvárának számító Santa Cruz város Las Américas nevű szállodájában lőtték le a bolíviai születésű, bolíviai–magyar–horvát állampolgárságú Rózsa-Flores Eduardót, az erdélyi Szovátáról való Magyarosi Árpádot és az ír Michael Martin Dwyert. (Tóásó Előd viszont azt állítja, hogy Dwyert később élve látta a repülőtéren, őt tehát nem a szállodában és nem tűzharcban lőtték le, vélhetően később végezték ki őt a kommandósok.) A horvát–bolíviai állampolgár Mario Tadicot, valamint a román és magyar állampolgársággal is rendelkező Tóásó Elődöt letartóztatták. A bolíviai hatóságok azt állítják, hogy terrorcsoportot számoltak fel, amely Evo Morales elnököt is meg akarta gyilkolni.
A pernek összesen 39 vádlottja van.