Északnyugat felől átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet, északkeleten és délnyugaton kevesebb, másutt hosszabb időre kisüthet a nap. Szórványosan várható zápor, északkeleten és délnyugaton néhol zivatar is előfordulhat. Az északnyugati szél többfelé megerősödik, az ország középső részén, valamint zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 26 fok között alakul. Késő estére 15 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet.
Ma egy hidegfront alakítja időjárásunkat, amely szórványosan okoz záport, zivatart, hatására többfelé megerősödik az északnyugati szél. Elsősorban az északkeleti és a délnyugati megyékben egy-egy heves zivatar is létrejöhet, amelyet károkozó szélroham (>80-90 km/h), jégeső (akár 2 cm-es jégmérettel) és felhőszakadás (csapadék >25-30 mm) kísérhet.
Péntek napközben helyenként zivatarok alakulhatnak ki, az ország többi részéhez képest északkeleten és délnyugaton nagyobb eséllyel néhol viharos (55-75 km/h) széllökés kíséretében.
Elsősorban az említett területeken kisebb valószínűséggel egy-egy intenzív vagy heves zivatar is előfordulhat a délutáni órákban, amelyet 85 km/h feletti szélroham, nagyobb méretű jég (>2 cm), illetve északkeleten lokálisan jelentősebb csapadék (>25 mm) kísérheti.
Egy hidegfront vonul át a Kárpát-medence felett. Legáltalánosabb panaszként fejfájás, migrén jelentkezhet. Az idegrendszer ingerlékenysége gyakran csökken ilyen időjárási helyzetekben, ezért a reflexidő megnyúlhat, a cselekvési reakció késhet, emiatt a közlekedésben részt vevőktől fokozott figyelem szükséges.