Erősen felhős, illetve borult lesz az ég, és sokfelé várható ismétlődő jelleggel eső, zápor, helyenként beágyazott zivatar is. A zivatarokat felhőszakadás is kísérheti, ezekben lokálisan 50 mm-nyi csapadék is lehullhat. Az északi, északnyugati szél időnként megélénkül, a Fertő tó környékén meg is erősödik. Zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13, 18 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20, 26 fok között, keleten néhol kevéssel 20 fok alatt alakul.
Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén péntek éjfélig: csütörtök kora délután délnyugat felől egy vonalba szerveződő zivatarrendszer éri el a Dunántúl déli, délkeleti részét, majd az Alföldet. Az említett területen zivatarok, sőt heves zivatarok kialakulása várható, lokálisan felhőszakadás (30 mm fölötti csapadék), jégeső (2 cm-t meghaladó jégátmérővel), illetve 90 km/h fölötti széllökésekkel. Éjszaka főként északon és keleten, péntek napközben viszont bárhol előfordulhat zivatar, felhőszakadás (30-50 mm, sőt néhol 50 mm-t meghaladó mennyiségű csapadék) kíséretében. Pénteken a 24 órás csapadékösszeg a Nyugat-Dunántúlt leszámítva 20, az északkeleti megyékben 30 mm fölött alakul.
A hétvége időjárását egy a térségünkben tartózkodó magassági hideg légörvény alakítja, ezért korántsem lesz zavartalan a napsütés. Szombaton kettősség lesz megfigyelhető a dunántúli és a Dunától keletre eső területek időjárásában. Míg előbbi térségben már a napsütés lesz a jellemző, addig másutt sok felhő várható, különösen északkeleten lehet vastag a felhőtakaró. A térségbe áramló nagy nedvességtartalmú levegőből sokfelé számíthatunk kiadós esőre, jelentős mennyiségű, hirtelen lezúduló záporra. Amíg északkeleten 20 fok alatt marad a hőmérséklet csúcsértéke, a napos Dunántúlon 26, 28 fok valószínű.
Vasárnap a csapadékzóna kelet felé elhagyja hazánkat, így már a napsütésé lesz a főszerep, de továbbra is számítani lehet gomolyfelhő-képződésre, ezekből pedig néhol záporok is kialakulhatnak. Ekkor a maximum-hőmérséklet már országszerte 25, 30 fok között valószínű.