Elárulták a meteorológusok: eddig lesz még jó idő

A kellemes indián nyár sem tarthat örökké, a jövő héten várhatóan vége is szakad a jó időnek.

2014. 10. 11. 7:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A köd feloszlását követően túlnyomóan napos idő várható, az északkeleti határ közelében a déli órákig lehetnek felhős körzetek. Csapadék nem lesz. A déli, délkeleti szél a nappali órákban kissé megélénkül, a Kisalföldön azonban erős széllökések is lehetnek.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 27 fok között valószínű, a tartósabban párás területeken lesz a hűvösebb. Késő estére 11, 19 fokig hűl le a levegő.

A veszélyjelző rendszerben felsorolt időjárási jelenség nem lesz. Főként északon és nyugaton alakulnak ki ködfoltok, amik délelőtt megszűnnek.

Eleinte a pára és ködfoltok feloszlása után túlnyomóan napos idő várható, majd az időszak végén már többször lesz erősen felhős az ég, és szórványosan valószínű zápor.

Jelentős mennyiségű csapadék (legalább napi 5 mm) az ország területén nem valószínű.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8, 15 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 20 és 26 fok között várható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.