Figyelmeztetést adtak ki a meteorológusok

Napos idő várható, akár 32 fok is lehet, délután viharossá fokozódik a szél.

OMSZ
2015. 09. 16. 7:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Országszerte napos idő várható több-kevesebb fátyol- és gomolyfelhővel, inkább csak az északi határ mentén fordulhat elő néhol futó zápor. A déli szél egyre nagyobb területen megerősödik, a Kisalföldön helyenként viharos lökések is lesznek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 27 és 32 fok között alakul. Késő estére 19, 25 fokig hűl le a levegő.

Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén szerda éjfélig: délután, este a Kisalföldön, Alpokalján több helyen viharossá (55-70 km/h) fokozódik a délnyugati szél. Leginkább a Kőszegi-hegység, illetve Sopron környékén 70-75 km/h-t elérő széllökések is előfordulhatnak.

A frontok csak érintik a Kárpát-medencét, erős fronthatás tehát nem várható, de a magasban zajló többfokos melegedés miatt az időjárás-változásokra fokozottan érzékenyeknél a gyenge melegfrontokkal együtt járó tünetek jelentkezhetnek. Náluk fejfájás, migrén léphet fel, a fáradékonyságnak, levertségnek, esetleges alvási zavaroknak is lehetnek légköri okai. A reakcióidő hosszabb lesz a megszokottnál.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.