Michael Schramm a Die Welt című konzervatív napilapban A munkamániás kelet-európaiaktól való félelem alaptalan címmel ír a most csatlakozott közép-európai országokból érkező munkavállalókról. Hamburgi kutatók a következő 10–15 esztendőben mintegy 800 000 fő áttelepülővel számolnak a most csatlakozott tíz országból.
Ha összevetjük azzal, hogy 1989 óta 600 000-en érkeztek ezekből az országokból, aligha állítható, hogy ők a felelősek a németországi munkanélküliségért. Demográfiai okokból, hogy a jelenlegi eltartott-eltartó arányt tartani lehessen 2015-ig, évente 250 000 bevándorlóra van szüksége a Szövetségi Köztársaságnak. Az a tény, hogy gyakran az ötödéért hajlandóak alig valamivel kevésbé képzett emberek dolgozni, egy tényt vet fel. Ha a lengyelek, csehek, magyarok vagy litvánok nem jöhetnek ide, akkor a vállalataink költöznek oda.
1991 óta német vállalatok majd 40 milliárd eurót fektettek be térségünkbe. Ez kevesebb mint egy százaléka a befektetéseik teljes összegének. A müncheni Kelet-Európa Intézet számításai szerint ezzel körülbelül 300 000 munkahelyet teremtettek a most csatlakozott országokban.
Amennyiben a cégeket kérdezik, akkor legfontosabb befektetési motívumuk, a terjeszkedés és a piacok megszerzése volt. Nem véletlenül emelkedett 1993 óta a térségbe irányuló német export évente átlagosan 15 százalékkal, jelenleg már a teljes kivitel nyolcada érkezik ide.
Német cégek költöznek Kelet-Európába
Hamburgi kutatók szerint a következő 10–15 évben mintegy 800 000 fő áttelepülővel kell számolni a most csatlakozott tíz országból. 1989 óta 600 000-en érkeztek ezekből az országokból, így aligha állítható, hogy ők a felelősek a németországi munkanélküliségért – olvasható a Die Welt című lapban.
2004. 06. 06. 8:04
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!