Gerhard Schröder a német közszolgálati televíziónak adott interjújában – melyből előzetesen részleteket közölt az ARD honlapja – határozottan állást foglalt a CDU/CSU és SPD nagykoalíciója mellett. A kancellár úgy fogalmazott: „annak a híve vagyok, hogy ez a koalíció megvalósuljon, s mindent megteszek a létrejöttééért”. Schröder ugyanakkor arról nem nyilatkozott, hogy ebben a „mindenben” benne foglaltatik-e a kancellári posztról történő lemondása, s hogy pártja hajlandó-e elfogadni Angela Merkelt kancellárjelöltként vagy sem.
(Forrás: ard.de)
Schröder határozottan állást foglalt a nagykoalíció mellett
2005. 09. 25. 17:08
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!