Joachim Herrmann (CSU) bajor belügyminiszter szintén figyelmeztetett a tartományban a terrorra hajlamos szalafistákra. „Ébernek kell lennünk, mert a szalafista bűncselekmények veszélye az egész tartományban adott” – nyilatkozta Herrmann a Passauer Neue Pressének adott interjúban. A politikus attól tart, hogy a radikálisok nem rettennek vissza az erőszakos cselekményektől sem.
Jelenleg semmilyen merénylettervre vonatkozó nyomot nem találtak, ugyanakkor elgondolkodtató, hogy a közelmúlt súlyos erőszakcselekményeiben – a frankfurti katonagyilkosságtól a toulouse-i gyilkosságokig – komoly szerepet játszott a szalafista ideológia.
„Én egyértelműen azt támogatom, hogy azokat a külföldi állampolgárokat, aki gyűlölködnek vagy erőszakra szólítanak fel, toloncolják ki. Őket nem tűrjük az országunkban” – nyilatkozta a politikus. Herrmann szerint Bajorországban a szalafizmusnak körülbelül 450 híve lehet.
Az alkotmányvédelem szerint jelenleg Németországban 3800 szalafista él. Guido Steinberg iszlámkutató lényegesen több radikális muzulmánnal számol. A szakértő szerint számuk mintegy 10 ezerre tehető, és a hatóságokhoz hasonlóan ezer főre becsüli az erőszakra hajlamos személyek számát.
A rendőrség és a szalafisták szombati, bonni összecsapásában 29 rendfenntartó szenvedett sebesülést, közülük ketten súlyosan. Mint ismeretes, az iszlamisták kövekkel és késekkel támadták meg a rendőröket. A tüntetések kirobbantója a jobboldali Pro-NRW csoport volt, akik Mohamed-karikatúrákkal provokálták a muzulmán híveket.
A szalafisták az iszlám egyik olyan áramlatát képviselik, akik a muzulmánokon belül kisebbséget alkotva utasítják el a nyugati demokráciát, és a múltba forduló ősiszlám hitet képviselik.
Die Welt (welt.de)

Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!