Japán pekingi nagykövetsége előtt több száz ember akart ismét tüntetni. A rendőrség, amely létszámban felülmúlta a tüntetőket, láncot alkotva körülvette az épületet, és csak százas csoportokban engedte a demonstrálókat elhaladni előtte. Több tüntető palackokat, banánt, paradicsomot, tojást dobált az épület felé, és jelmondatokat kiabált. Több tucatnyin vitték Mao Ce-tung néhai kínai forradalmi vezető arcképét. A szomszédos utcákban rohamrendőrök álltak készenlétben.
Kínában szombaton utcai összecsapásokhoz vezetett a Japánnal kialakult szigetvita. Eközben Tokió utcáin Kína ellen tüntettek.
Pénteken hat kínai őrhajó hatolt be a vitatott hovatartozású kelet-kínai-tengeri szigetek közelében a japán vizekre. A Tokió és Peking között kirobbant szigetvitában a kínai őrhajóknak ez volt a legjelentősebb méretű demonstratív fellépése.
Tüntetések országszerte
Sanghajban mintegy 1500 tüntető vonult fel a japán konzulátus épülete előtt, az utca másik oldalán, mert a kapu előtt mintegy 50 rohamrendőr állt. A demonstrálók itt is csak 50-100 fős csoportokban állhattak oda, és egy csoport 5-10 percig maradhatott, utána elkísérték őket.
A délnyugat-kínai Csengtuban körülbelül kétezren tüntettek, de ott az amerikai konzulátus előtt. A demonstrálók azt akarták elérni, hogy az Egyesült államok „hallgassa meg őket” a szigetvitával kapcsolatban. Hasonló tüntetések voltak szombaton Kína körülbelül 20 városában, összesen mintegy 40 ezer ember részvételével. Sencsenben a tüntetők elfoglaltak egy utcát. A rendőrség könnygázzal és vízágyúkkal kergette szét őket.
Erős feszültség a szigetvita miatt
Japán és Kína évtizedek óta egyaránt magának követeli a Kelet-kínai-tengeren fekvő, kínaiul Tiaojü-, japánul Szenkaku-szigeteket.
A feszültség augusztusban éleződött ki, amikor kínai aktivisták szálltak partra az egyik lakatlan szigeten, és kitűzték a kínai zászlót. A japán hatóságok elfogták, majd később elengedték őket. Válaszul egy másik szigeten japán nacionalisták szálltak partra, ami ellen Peking élesen tiltakozott. A feszültséget fokozta, hogy a hét elején a japán kormány bejelentette: állami ellenőrzés alá vonja a szigeteket.