„Az erős haderő első számú célja a háború megelőzése” – mondta Romney, hangsúlyozva, hogy elnökként megakadályozná Barack Obama elnök „mély és önkényes” csökkentéseit a katonai kiadások terén.
Az elnökjelölt kijelentette: a NATO erejének megőrzése érdekében fel fogja szólítani Amerika szövetségeseit, hogy teljesítsék vállalt kötelezettségeiket, mert a NATO 28 tagállama közül jelenleg mindössze három fordítja GDP-jének 2 százalékát védelmi kiadásokra. Romney az amerikai hadiflotta megerősítését – évi 15 hadihajó, köztük 3 tengeralattjáró megépítését –, valamint egy hatékony rakétavédelmi rendszer kiépítését ígérte. „És ebben a kérdésben nem lesz rugalmasság Vlagyimir Putyinnal” – mondta Romney, arra utalva, hogy Obama azt üzente az orosz elnöknek: ha újraválasztják, nagyobb mozgástere lesz kiegyezni a rakétavédelem ügyében.
Orosz árnyék, katonai támogatás Izraelnek
Romney szerint Amerikától elvárják, hogy vezető szerepet játsszon, beleértve Európát, „ahol Putyin Oroszországa hosszú árnyékot vet a fiatal demokráciákra”, és ahol a legrégebbi szövetségesek úgy érzik, hogy az Egyesült Államok eltávolodik tőlük, az ázsiai-csendes-óceáni térségben, ahol „Kína új keletű magabiztossága borzongást kelt a régióban” és Latin-Amerikában, amelynek országai „ellen akarnak állni Hugo Chavez és a Castro-fivérek bukott ideológiájának”.
„Tudom, hogy az elnök egy biztonságosabb, szabadabb és virágzóbb Közel-Keletet akar, amely szövetségben áll az Egyesült Államokkal. Osztom ezt a reményt. De a remény nem stratégia” – mondta Romney. „Nem támogathatjuk a barátainkat és győzhetjük le ellenségeinket a Közel-Keleten, ha a szavainkat nem támasztják alá tettek, amikor a védelmi kiadásainkat önkényesen és mélyen visszavágják, amikor nincs kereskedelmi programunk, amiről beszélhetnénk és amikor a stratégiánkat nem partnerségként, hanem passzivitásként fogják fel” – húzta alá a republikánus elnökjelölt. „Ideje, hogy megváltoztassuk menetirányunkat a Közel-Keleten” – hangsúlyozta.
Kilátásba helyezte, hogy elnökként figyelmeztetni fogja Irán vezetőit: az Egyesült Államok a barátaival és szövetségeseivel meg fogja akadályozni, hogy megszerezzék a nukleáris fegyverek előállításnak képességét. Új szankciók bevezetését és a jelenlegi büntetőintézkedések szigorítását ígérte. Bejelentette, hogy helyre akarja állítani az amerikai repülőgéphordozó-csoportok jelenlétét a Földközi-tenger keleti medencéjében és a Perzsa-öböl térségében, valamint növelni fogja Izrael katonai támogatását és a két ország együttműködését ezen a téren.