A támadás tényét az amerikai központi bank szerepét betöltő Fed is megerősítette, kijelentve, hogy a behatolásnak való kitettséget nem sokkal annak felfedezése után elhárították és hogy az nem veszélyeztette a bank hálózatát.
A jelszavakhoz nem fértek hozzá
Az Anonymous „hacktivista” csoport azt állította, hogy megszerezte és a világhálón nyilvánosságra hozta több mint 4 ezer amerikai banki vezető számítógépes azonosító adatait és személyes elérhetőségét. A Fed szerint azonban a komputeres betörők a komputeres jelszavakhoz nem fértek hozzá. A Fed nem közölte, hogy melyik weboldalát támadták meg, de sajtóinformációk szerint azt a bankon belül adatbázisnak hozták létre, természeti csapások esetére. A hackertámadás vasárnap történt.
A kiberbűnözők 2012 végén egy horvát bankot is megfenyegettek, a pénzintézetet ugyan nem döntötték be, de azt állítják: bármikor beléphetnek a netbank-alkalmazásokat is lehetővé tévő rendszerbe. „Mi vagyunk az Anonymous. Mi vagyunk a légió. Nem bocsátunk meg. Nem felejtünk. Várjatok bennünket!” – írták az üzenetben a támadók.
Egy titkos törvényességi felmérésben, amely az Egyesült Államok egyre nagyobb kibernetikai fegyverarzenáljának használatáról szólt, arra a megállapításra jutottak, hogy Barack Obama elnöknek jogában áll elrendelni megelőző kibertámadást, ha az országnak bizonyítéka van arra vonatkozóan, hogy külföldről súlyos internetes támadás fenyegeti – közölte hétfőn meg nem nevezett hivatalos forrásokra hivatkozva a The New York Times.
A TEK is veszélyben volt
A Hvg.hu korábban azt írta, hogy az Anonymous hackercsoport magyarországi részlege több magyar internetes oldal ellen is támadást indított, illetve indítani fog, köztük a TEK honlapja ellen.
A nemzetközi hackercsoport magyar tagjait még tavaly szeptemberben kapcsolták le, azután, hogy egy cég feljelentést tett, mert weboldalát a hackerek megtámadták és elérhetetlenné tették. A készenléti rendőrség emberei öt különböző helyszínen fogták el a gyanúsítottakat, köztük két fiatalkorút.