„Nincs bizonyító erejű vizsgálati eredmény arra nézve, hogy a konfliktusban részt vevő bármelyik fél vegyi fegyvert vetett volna be Szíriában” – áll a bizottság közleményében. A testület ezzel cáfolta a szakértői bizottság egyik tagjának, Carla Del Ponténak, a hágai ENSZ-törvényszék korábbi főügyészének az RSI svájci televízióban vasárnap este elhangzott kijelentését, miszerint a bizottság által begyűjtött tanúvallomások arra utalnak, hogy a szíriai lázadók szarin ideggázt vethettek be az arab országban zajló konfliktusban. A svájci diplomata hozzátette, a vizsgálat még messze nem zárult le, és további alapos kutatómunkára van szükség.
A szakértői testület május végére készíti el következő jelentését a Szíriában elkövetett jogsértésekről. A dokumentumot június 3-án ismertetik az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának genfi ülésén.
Az Egyesült Államoknak sincs tudomása arról, hogy a szíriai kormány ellen harcoló erők vegyi fegyvert vetettek volna be – jelentette ki hétfőn Washingtonban az amerikai külügyminisztérium egy névtelenül nyilatkozó magas beosztású tisztségviselője. „Nem áll rendelkezésünkre olyan információ, amely arra utalna, hogy akár képesek lennének bevetni ilyen fegyvereket, vagy akár szándékukban állna ilyesmi” – közölte a washingtoni diplomáciai tárca képviselője. Ugyanakkor leszögezte, hogy az amerikai kormány igyekszik a lehető legtöbb információt beszerezni a vegyi fegyverek állítólagos szíriai bevetésével kapcsolatban.
A The Times április 13-án azt írta: vegyi fegyverek használatára utaló nyomokat találtak brit kormányzati szakértők egy talajmintában, amelyet egy titkos brit művelet keretében Szíriából csempésztek ki, bár az egyelőre nem egyértelmű, hogy a szíriai konfliktusban szemben álló felek közül melyik használta e fegyvereket. Barack Obama április 30-án a Fehér Házban megtartott sajtótájékoztatóján közölte: Szíriában vegyi fegyvert vetettek be, de tisztázni kell, hogy ez pontosan hogyan történt.