Bajnai Gordon az ellenzék célkitűzéseiről, az ellenzéki pártok együttműködési lehetőségeiről, valamint a parlamenti választások utáni elképzeléseikről beszélt a pozsonyi magyar nyelvű napilapnak, múlt pénteki szlovákiai látogatása alatt adott interjújában.
A volt kormányfő korainak minősítette és kitérő választ adott arra a kérdésre, miszerint bízik-e abban, hogy miniszterelnök-jelölt lesz, ugyanakkor megjegyezte: az ellenzéket annak kell vezetnie, aki a legtöbb választót tudja megszólítani, és aki nemcsak győzni képes a választásokon, de utána jól tud majd kormányozni is. Hozzátette: amennyiben ilyen felkérést kapna az ellenzéki szövetségtől, elvállalná azt.
Az ellenzéki politikus szerint az, hogy 7 héttel pártja megalapítása után a felmérések 600 ezer szavazót mérnek az Együtt 2014-nek, és közben az MSZP támogatottsága „ugyanott van, ahol az elmúlt 3 évben folyamatosan”, többek között azt jelenti, hogy csak ők tudnak újabb szavazókat bevonni a formálódó ellenzéki összefogásba. Hozzátette: támogatottságuk akkor lesz nagyobb, ha garanciát vállalnak arra, hogy „nemcsak kormányváltást, hanem korszakváltást is” akarnak, ezt pedig úgy képzelik el, hogy az MSZP-vel megvalósítandó tárgyalásaikat egy, a „korszakváltás elveiről” szóló közös nyilatkozat elfogadásával kezdik.
Az Együtt 2014–PM és az MSZP a parlamenti választásokon való leendő együttműködése kapcsán Bajnai azt mondta: szeretnék elkerülni, hogy egy „kezelhetetlenül sokszereplős tárgyalási folyamat nehezítse az összefogást”. Ezzel összefüggésben a politikus úgy vélte: Gyurcsány Ferencnek az együttműködéshez való társulási szándékára csak az MSZP-vel való részletes megegyezés után érdemes visszatérni. Bajnai sumák módon megjegyezte: Gyurcsány Ferenc május 1-jei beszéde nem a korszakváltás iránti elkötelezettségét mutatta.
A jövő évi parlamenti választások után összeálló kabinet feladatai kapcsán Bajnai annak a véleményének adott hangot, hogy az új kormánynak „a 2009–2010-esnél is komplexebb gazdasági-társadalmi válságkezelést kell végrehajtania”, és ennek szerinte a bizalom és a kiszámíthatóság helyreállításával kell kezdődnie. Hozzátette: amit az ellenzék „legerősebb szereplőinek” programjáról eddig tudni lehet, annak alapján nem lát „feloldhatatlan ellentétet.”
Eközben Tóbiás József, az MSZP frakcióigazgatója a TV2 Mokka című műsorában arról beszélt, egy demokráciában az ellenzéki összefogás természetes, ám azt nem szokták elvitatni, hogy egy szövetségben a legerősebb ellenzéki párt adja a miniszterelnök-jelöltet. Az, hogy pontosan ki lesz a jelölt, arról még nem beszélt, de álláspontja szerint az MSZP-nek kellene döntenie a témában. Tóbiás elmondta, hogy a feladatuk az ellenzéki pártok összefogásának a kialakítása, és ennek érdekében minden olyan demokratikus erőt szívesen látnak, akik le szeretnék váltani az aktuális kormányzatot. Szerintük az összefogás részese lehet Gyurcsány Ferenc és a Demokratikus Koalíció is, bár semmi konkrétum nincs az ügyben, de elvileg lehetséges.
Szeptemberig eldől, ki vezeti a baloldalt a jövő tavaszi országgyűlési választásokon. Ezt Mesterházy Attila újságírói kérdésre válaszolva mondta pénteken a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Győrtelek településen tartott sajtótájékoztatóján, de részletekbe nem bocsátkozott (Kövér László házelnök már igen: ő Bajnaira tippel.) Az MSZP elnöke határozottan elzárkózott annak kommentálásától is, hogy az Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért választási szövetség szerint máris vita alakult volna ki a szervezet és a szocialisták közötti együttműködésben.