Mindenütt apadnak a folyók Csehországban, szombat reggel már csak három kisebb folyószakaszon volt harmadfokú árvízkészültség az ország déli részén. Az Elbának a német határhoz közeli szakaszán két nap alatt 10,70 méterről több mint egy méterrel esett vissza a víz szintje, de a háromméteres szokásos vízszinttől még ez is messze van. Az országos árvízvédelmi bizottság utasítására a készültséget az összes folyón fenntartották, mert a meteorológusok szombatra, s főleg vasárnapra újabb kiadós esőket jeleznek előre.
Az osztrákok már a helyreállításra koncentrálnak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar NemzetAusztriában már a helyreállításra összpontosítanak, ám az Elba kelet-németországi szakaszán továbbra is kritikus a helyzet. A Csallóközben Bősnél éjszaka már tetőzött a Duna.
2013. 06. 08. 5:50
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!