Pénteki bolíviai sajtójelentések szerint Tóásó szerint nem lehet bizonyítéknak tekinteni azokat az adatokat, amelyeket az ügyészek állítólag a vádlottaktól elkobzott és önkényesen feltört számítógépekről szereztek. A magyar férfi ezúttal azt a vádat utasította el, amely szerint a több mint négy évvel ezelőtti elfogása és társainak lelövése előtti éjszakán, azaz 2009. április 15-én hajnalban a csoportnak köze lett volna a Julio Terrazas bíboros Santa Cruz-i rezidenciája elleni robbantásos merénylethez.
Megismételte azt, amit az utóbbi években számos kihallgatáson többször elmondott, miszerint a kérdéses időpontban szállodai szobájában tartózkodott, és filmeket nézett a laptopján. Április 15-én egész nap nem hagyta el a szállodát, éjszaka pedig lefeküdt aludni – közölte. Ennek alapján Tóásó szerint nem is lehetett szó semmiféle „tettenérésről”, semmi sem indokolta, hogy a rendőrök bírósági végzés nélkül törjenek be szállodájukba és embereket végezzenek ki – mondta a vádlott.
Közkegyelmet és amnesztiát hirdetett Evo Morales bolíviai államfő azok számára, akiket „kisebb súlyú” bűncselekményekért börtönöztek be, de ez az intézkedés nem vonatkozik a „terrorista” tevékenységgel vádoltakra, így Tóásó Elődre sem – derül ki a bolíviai sajtó tudósításaiból.
A bolíviai úgynevezett terroristaper legutóbbi tárgyalási napján Tóásó Előd azt vallotta, hogy két barátját, Magyarosi Árpádot és Rózsa-Flores Eduardót kivégezték a kommandósok, amikor rájuk törtek a szállodájukban – jelentette kedden a bolíviai sajtó.
Tóásó Előd szerint másfél év múlva születhet ítélet az ügyében, és úgy véli, mindenképpen elítélik, mert „ez a (bolíviai) kormány parancsa”. Tóásó a Hír TV-nek szeptember elején nyilatkozott helyzetéről.
Tóásó Előd érdekében egyébként már fellépett Győri Enikő, a Külügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkára is.