A Hetek (az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország, Kanada és Japán) pénzügyminiszterei előző nap tanácskoztak az ukrán válságról, és egyelőre nem fogadtak el újabb büntetőintézkedéseket Oroszország ellen.
Lew – aki törvénytelennek nevezte a Krím félsziget Oroszország általi elcsatolását – már akkor figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok kész „újabb jelentős szankciókat” bevezetni, ha Oroszország elmélyíti az ukrajnai válságot. A miniszter most azt mondta, hogy ezt az álláspontot a csoport valamennyi más országa támogatja.
„Széles és erős az egység a G7 csoporton belül azokkal a szankciókkal és költségekkel kapcsolatban, amelyeknek a válságot mélyítő orosz lépésekre kell válaszolniuk” – fogalmazott Jack Lew. „Mindenki egyetértett annak fontosságában, hogy szükség esetén egységesen lépjünk fel” – tette hozzá.
A Krím Oroszország általi annektálására válaszul az Egyesült Államok és az Európai Unió már bevezettek büntetőintézkedéseket. A nemzetközi közösség ugyanakkor tovább aggódik Oroszországnak a térségben végzett tevékenysége (mindenekelőtt az ukrán határ menti katonai erődemonstráció) miatt, és igyekszik értésre adni, hogy Moszkvára újabb szankciók várnak, ha a válság súlyosbításával járó lépéseket tesz.
A Roszatom orosz állami céget aggasztja, hogy a Westinghouse amerikai fűtőanyaggyártó vállalat ismét fűtőanyagot szállíthat az ukrajnai atomerőművek számára. Erről Szergej Kirijenko, a Roszatom vezérigazgatója beszélt erről egy moszkvai fórumon – az Interfax orosz hírügynökség jelentése szerint, amelyet a Roszatom az MTI-hez eljuttatott magyar nyelvű hírlevele idézett.
Az atomenergia: társadalom és biztonság – 2014 elnevezésű nemzetközi fórumon Szergej Kirijenko hangsúlyozta, hogy az atomenergetikai ipar számára a biztonság prioritást élvez, ezért kulcsfontosságú feltétel, hogy a döntéseket átgondolt technológiai és műszaki feltételek mentén hozzák meg, és el kell kerülni, hogy a döntésekbe politikai aspektusok keveredjenek. Szergej Kirijenko érthetetlennek nevezte azt a szándékot, amely szerint Ukrajnában visszatérnének az amerikai fűtőanyag használatához.