A Toronto közelében lévő Brampton egyik orvosa közölte, hogy az illető lázas, és más olyan tünetei is vannak, mint amelyeket a Nyugat-Afrikában megbetegedett embereken megfigyeltek – közölte a CP24 televízió.
Azért különítették el, mert Nigériából érkezett, ahol már kilenc vérzéses lázban szenvedő beteget tartanak nyilván – magyarázta az orvos.
A William Osler kórházban a páciens karanténba helyezésén kívül is hoztak óvintézkedéseket.
Újabb, az ebolavírus okozta lehetséges fertőzésekről érkezett hír szombaton Nigériából. Helyi sajtójelentések szerint pénteken és szombatra virradóra több embert helyeztek karanténba a fertőzés gyanújával. Goodluck Jonathan elnök előző nap a járvány miatt szükségállapotot hirdetett ki Nigériában. A járvány megfékezésére jóváhagytak egy 1,9 milliárd naira, azaz 2,7 milliárd forint értékű rendkívüli segélyalapot.
Az ebolajárványban már közel ezer ember halt meg Nyugat-Afrikában, és egyelőre nem tudják feltartóztatni a betegség terjedését. Nigériában pénteken hirdettek ki egészségügyi szükségállapotot.
Megérkezett Spanyolországba csütörtökön egy katonai gép fedélzetén az a 75 éves misszionárius, aki Libériában fertőződött meg a halálos ebolavírussal.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken nemzetközi egészségügyi vészhelyzetnek nyilvánította a nyugat-afrikai ebolajárványt és rendkívüli intézkedéseket sürgetett a vírus terjedésének megállítására.
Kicsi a valószínűsége, hogy a nyugat-afrikai ebolajárvány eléri Magyarországot – mondta el Kis Zoltán virológus, az Országos Epidemiológiai Központ Nemzeti Biztonsági Laboratórium vezetője kedden az MTI-nek. A szakember elmondta, az Európai Unióban és Magyarországon a járványügyi felügyelet és az egészségügyi ellátás sokkal magasabb szinten áll azon államokénál, ahol jelenleg járvány van, így csak behurcolt esetekről lehetne beszélni.