A szövetségi felsőház Bell-lel együtt a Buenos Aires-i amerikai képviselet élére szánt Noah Mamet személyéről is voksol majd. A lap szerint jelölésük kérdésének napirendre tűzése azt jelenti: Harry Reid, a szenátusi többség leköszönő vezetője valószínűleg bízik abban, hogy a két nagykövetjelölt megkapja a megerősítéséhez szükséges 51 szavazatot.
Mint arról korábban beszámoltunk, aggódik a Magyarországra szánt nagykövetjelölt miatt az Amerikai Külszolgálati Egyesület (AFSA). „Miért küld Amerika ilyen sok képzetlen hülyét, bunkót a tengeren túlra?” – ezzel a címmel jelentette meg cikkét a Politico című amerikai közéleti magazinban James Bruno, az amerikai külügy-minisztérium visszavonult diplomatája.
John McCain republikánus szenátor is az Obama által az oslói, a budapesti és a Buenos Aires-i diplomáciai misszió élére kiszemelt nagykövetek jelölésének elutasítását sürgette márciusban. McCain emlékeztetett rá, hogy Bell a szenátusi külügyi bizottsági meghallgatásán olyan alapvető kérdésre nem tudott választ adni, mint hogy mik az Egyesült Államok stratégiai érdekei Magyarországon.
A The Washington Postban bírálta írásában Obama nagykövet-kiválasztási gyakorlatát Henri J. Barkey, a Lehigh Egyetem nemzetközi kapcsolatokat oktató professzora. Miközben bírálatának élét főleg az oslói misszióvezetői posztra kijelölt, „teljesen alkalmatlan” George Tsunis ellen irányította, a budapesti nagykövetség élére kijelölt szappanopera-producert, az elnök újraválasztási kampányát szintén pénzadományok gyűjtésével támogató Colleen Bellt is az inkompetens leendő misszióvezetők közé sorolta cikkében.