A bizalmatlansági indítványt 461 képviselő ellenszavazatával, 101 politikus támogatása, valamint 88 tartózkodás mellett utasította el az EP. A bizottság lemondatásához az EP-képviselők legalább kétharmadának kellett volna igennel szavaznia.
Az indítványt az euroszkeptikus, Nigel Farage vezette Szabadság és Közvetlen Demokrácia Európája elnevezésű frakció és a függetlenek között helyet foglaló, francia szélsőjobboldali Marine Le Pen által irányított Nemzeti Front képviselői nyújtották be. A politikusok az úgynevezett LuxLeaks-botrány miatt akarták kikényszeríteni a bizottság, elsősorban Jean-Claude Juncker távozását.
Az egyik képviselő által a közösségi médiában megosztott fénykép tanúsága szerint viszont Farage magán a szavazáson nem vett részt.
Manfred Weber, az EP legnagyobb létszámú, jobbközép irányzatú néppárti frakciójának a vezetője a szavazás után kiemelte: a bizalmatlansági indítvány nemcsak a bizottság, hanem az egész Európai Unió ellen irányult, ám kudarcot vallott az „eurofóbok” azon igyekezete, hogy destabilizálják az EU-t, hiszen nagy többség jelezte világosan, hogy az Európai Bizottság reformtörekvései mögött áll. „Ha Le Pen és Farage tovább akarja folytatni kicsinyes politikai játékát, a néppárti csoport azt nem fogja engedni” – szögezte le a bajor keresztényszociálisok politikusa.
Meszerics Tamás, az LMP EP-képviselője, aki a zöldek frakciójának a tagja, az MTI-nek adott nyilatkozatában közölte: ugyan a zöld frakció nagyobbik része nemmel szavazott a Juncker elleni bizalmatlansági indítványra, ő maga tartózkodott. „Megszavazni azért nem tudtam, mert ez a határozati javaslat némelyik aláírója számára igazából csak belpolitikai célokat szolgált, és nem a kontinens összes polgárának az érdeke lebegett a szemük előtt, amikor benyújtották az indítványt” – mondta Meszerics. Hozzátette azonban: támogatni sem tudta szavazatával Junckert, „aki offshore paradicsomot csinált az országából”. „Azt gondolom, hogy a LuxLeaks botrány kapcsán neki valójában mennie kellene” – mondta Meszerics Tamás.
A szavazást követően Morvai Krisztina és Balczó Zoltán is felszólalt. Morvai közölte: támogatta a Juncker-bizottság lemondatására irányuló javaslatot. A luxemburgi politikust egy olyan betörőhöz hasonlította, aki miután lebukott lopás közben, arra hivatkozik, hogy nem jó a büntető törvénykönyv, s aki olyan jó tolvaj, hogy rögtön megteszik a bűnmegelőzési tanács elnökévé. Balczó Zoltán szerint szégyen, hogy a többség elutasította az indítványt, s így mind a parlament, mind az Európai Bizottság minden erkölcsi alapot elveszített, hogy az alapértékek védelmében lépjen fel.
Oknyomozó újságírók tárták fel néhány hete, hogy Luxemburg éveken át több száz vállalatnak tette lehetővé, hogy más országokban keletkezett bevételek után az adott cég az ott fizetendőnek mindössze töredékét fizesse be a nagyhercegségben. Juncker 20 évig volt pénzügyminiszter az országban, s azzal párhuzamosan csaknem két évtizeden át a kormányt is ő vezette Luxembourgban.
A bizalmatlansági indítványról hétfőn vitáztak az EP-képviselők, és megjósolható volt, hogy a kezdeményezés elbukik, miután a két legnagyobb képviselőcsoport, az Európai Néppárt és a szociáldemokraták frakciója is világossá tette, hogy nem támogatja a Juncker-bizottság elmozdítását.
Az euroszkeptikusok soraiban helyet foglaló Marco Zanni szerint Juncker Európa legcsúfabb arca és a bukott gazdaságpolitika megtestesítője. „Ha egy szemernyi lelkiismerete is lenne, lemondana” – fordult a bizottság elnökéhez olasz Öt Csillag Mozgalom EP-képviselője.
Az Európai Parlament az európai integráció története során kilencedik alkalommal szavazott az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványról, de még egyetlen egyszer sem kényszerítette lemondásra a brüsszeli testületet.