Nemzetközi pénzhamisítókat lepleztek le

Az őrizetbe vett kilenc tag között egy magyar állampolgár is volt.

MA
2015. 01. 30. 21:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hatóságok szerint a banda tagjai hamis 500 eurós bankjegyeket hoztak forgalomba Csehországban. A forgalomból tavaly kiszűrt hamis ötszázasok több mint 90 százaléka ettől a csoporttól származott.

Az eddigi vizsgálatok azt mutatják, hogy a hamis bankjegyeket Bulgáriában állították elő és onnan szállították Csehországba és az Európai Unió más országaiba.

A kilenc őrizetbe vett személy – négy bolgár, három szlovák, egy magyar és egy cseh állampolgár – ellen a rendőrség vádat emelt. Ha a bíróság megalapozottnak találja a vádat, az érintettek akár 12 éves börtönbüntetést is kaphatnak.

„Komoly esetről van szó, amely még nincs lezárva, és az sem kizárt, hogy a vádlottak köre kibővül. A pénzhamisító műhely nagy valószínűséggel Bulgáriában működik, és eddig még nem sikerült a nyomára bukkanni” – mondta Hanták újságíróknak.

A cseh rendőrség eddig 235 darab ötszáz eurós hamisított bankjegyet foglalt le. Szakértők szerint a hamisított bankók „nagyon jó minőségűek”, ami azt jelzi, hogy profi bűnözőkről van szó.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.