Magyar idő szerint péntek 17.40-kor kezdődött bolíviai La Pazban a vádalkueljárás az úgynevezett terroristaügyben. Három érintett van: a magyar Tóásó Előd mellett a horvát–bolív állampolgárságú Mario Tadic és egy helyi üzletember.
Venezuelai kommandósok lőtték le Eduardo Rózsa-Florest és társait Bolíviában, az egész ügyet a kormány rendezte meg, a külföldieket nem kellett volna meggyilkolni – vallotta az úgynevezett terroristaügy volt főügyésze Brazíliában.
„Cudarul érzem magam” – az ötéves évfordulón öt kérdést tettünk fel a La Pazban raboskodó Tóásó Elődnek.
Elsőnek Jan Kudelka ügyét tárgyalták. Ő bűnösnek vallotta magát fegyveres felkelésben való részvételben, ezért 6 év 9 hónap büntetést kapott. Mivel ő is több éve van börtönben, és leülte a büntetés több mint felét, a helyi szokás szerint szabadulhat. A bolív üzletember után a magyar fiatalember következett, akinek a vallomása után a bíróság megállapította a bűnrészességet fegyveres felkelésben (complicidad alzamiento armado), de ejtette a terroristavádat. A bíróság tagjai közül eddig mindenki egyetértett az ügyész által javasolt büntetés mértékében (ez az eddigi vádalkuk során legalacsonyabb büntetést, 5 év 10 hónapot jelent – pontosan annyit, amennyit a magyar férfi eddig letöltött előzetesben), de ítélethozatal előtt ebédszünetre vonultak.