A szakértő arra is kitért, hogy a most hatalmon lévőket gyakorlatilag a Nyugat emelte fel a néhai líbiai diktátor megbuktatásával, noha Kadhafi „leste a gondolatainkat”, gyakorlatilag nem lehetett tőle olyat kérni, amit ne tett volna meg.
A Földközi-tengeren átkelő menekültek 45 százaléka Olaszországba, másik 45 százaléka pedig Görögországba tart, csak 10 százalék megy más országokba, így könnyen megérthető, hogy az olaszok mindenképpen tenni akarnak valamit a helyzet kezelésére. A migránsok fő célpontja Szicília és Lampedusa, az északi olasz tartományok viszont már nem hajlandóak menekülteket befogadni, és mivel Svájc, Németország és Franciaország is zárva tartja határait, a migránsok egyelőre maradnak, ahol vannak.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!