Lecserélik az amerikai hadsereg egyik ikonikus alakját

Tizenhétezer könnyű katonai járművet szállít majd az amerikai hadseregnek az Oshkosh nevű cég.

RZ
2015. 08. 26. 14:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hadsereg a Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) elnevezésű járművekkel akarja lecserélni elöregedett Humvee-jait. A győztesen kívül indult a Lockheed Martin és a BAE Systemsből álló konzorcium, valamint az eredeti Humvee-kat is gyártó AM General is.

Csakhogy a hadseregnek összesen 140 ezer Hummer típusú járműve van, vagyis a mostani 17 ezres megrendelés alighanem csak a jéghegy csúcsa. Mindez azonban a hadseregnél így is az utóbbi évek legnagyobb, 6,7 milliárd dollár értékű szerződését jelenti.

Az új típus súlya kétharmada a régi Humvee-énak, továbbá nagyobb a raktere, és állítólag megbízhatóbb is.

A JLTV-vel a hadsereg célja visszaállítani azt a rugalmasságot és felderítőképességet, melyet elveszítettek akkor, amikor Irakban az útszéli bombák miatt a könnyű pajzzsal rendelkező Humvee-k helyett nehezebb járművekkel kellett ugyanazokat a feladatokat ellátni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.