A vöröskereszt helyi szóvivője arról számolt be, hogy a támadók a hétfői rajtaütés során fegyvert fogtak az iroda dolgozóira, és autókat, készpénzt, valamint különböző felszereléseket raboltak el. „Ennek következményeképpen ideiglenesen felfüggesztettük a tevékenységünket Ádenben” – közölte Rima Kamal.
A támadásban senki sem sebesült meg. Az illetékes szerint nem ez volt az első „agresszió” a vöröskereszt helyi dolgozói ellen. A támadók kilétéről nem tudott mit mondani.
A tájékoztatás szerint az ádeni iroda munkatársait elővigyázatosságból az országon belül máshova helyezte át az ICRC.
Ezt megelőzően a vöröskereszt egyike volt annak a kevés segélyszervezetnek, amelyek még nem zárták be az irodájukat a dél-jemeni városban. A szervezet humanitárius segítséget nyújtott a rászorulóknak a közel-keleti ország második legnagyobb városának számító Ádenben.
Az elűzött elnökhöz hű erők a Szaúd-Arábia vezette szövetségesek támogatásával július közepén visszafoglalták Ádent, a legnagyobb jemeni kikötővárost. Szombaton arról érkeztek hírek, hogy az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat arab-félszigeti szárnyának (AQAP) fegyveresei kulcsfontosságú negyedeket foglaltak el Ádenben.
Az arab-félszigeti országban hónapok óta harcolnak egymással az Irán támogatását élvező síita lázadók és az előlük külföldre menekült Hádi elnök erői. Szaúd-Arábia a felkelők visszaszorítása érdekében nyolc arab ország támogatásával márciusban légi hadműveleteket indított.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb mérlege szerint a jemeni konfliktusban március óta csaknem 4400 ember halt meg, és sok ezer a sebesült. 21 millióan szorulnak segélyekre vagy védelemre, és 1,3 millióan váltak menekültté hazájukban.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!