Az államfő utasítására Dariga Nazarbajevát nevezték ki miniszterelnök-helyettessé a Kazah Köztársaságban – jelentette be az elnöki hivatal. Az 52 éves Dariga Nazarbajeva, aki először 2004-ben lett a törvényhozás tagja, korábban a parlament alelnöke is volt. Apja, a volt szovjet tagköztársaságot 25 éve vaskézzel irányító, 75 éves Nurszultan Nazarbajev áprilisban a várakozásoknak megfelelően szinte az összes voksot megszerezte az elnökválasztáson.Az AFP francia hírügynökség megjegyezte, hogy a kinevezésnek a jövőbeli utódlás kérdéséhez is köze lehet. Az elnök lánya 2007-ben kegyvesztetté vált Kazahsztánban, akkori férjét, az ország volt bécsi nagykövetét, Rahat Alijevet ugyanis távollétében húsz év börtönre ítélték egy kazah pénzintézet két – később holtan talált – vezetőjének elrablásáért, sőt államcsínykísérlettel is megvádolták. Dariga Nazarbajeva akkor visszavonult a politikától, 2012-ben azonban visszatért a parlamentbe az államfő Haza Pártjának (Nur Otan) színeiben.A megkérdőjelezhetetlen tekintélyű Nazarbajev április 1-je óta tölti be – immár sokadszorra – az államfői tisztséget a szénhidrátokban gazdag közép-ázsiai országban, és az alkotmány értelmében akárhányszor újraválasztható. Mandátuma eredetileg 2016 végén járt volna le, de meglepetésre február 25-én rendeletet írt alá az előre hozott választás megtartásáról. Rövid időre meglebegtette ugyan visszavonulásának lehetőségét is, de pártja márciusban megszavazta újabb jelölését a posztra.
Így lesz az elnök lányából miniszterelnök-helyettes
Nurszultan Nazarbajev kazah elnök a lányát nevezte ki pénteken kormányfőhelyettesnek.
2015. 09. 11. 23:23
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!