Ihor Moszijcsuk képviselőt a főügyészség korrupcióval, hivatalos személyek elleni fenyegetéssel és erőszakkal gyanúsítja. Helyszíni tudósítások szerint az SZBU mintegy húsz munkatársa ment be a parlamentnek abba az irodájába, ahol a képviselő tartózkodott. A honatyát erőszak alkalmazása nélkül vették őrizetbe, és bilincs nélkül vezették ki a parlament épületéből.Mielőtt a törvényhozás hozzájárulását adta a képviselő büntetőjogi felelősségre vonásához és őrizetbe vételéhez, a bizonyítékok közül a főügyész bemutatott az ülésteremben egy rejtett kamerával készített filmet, amelyen Moszijcsuk arról beszélt tárgyalópartnereivel, hogy bizonyos kérdéseket pénzzel meg lehet oldani. A korrupcióval gyanúsított honatya azonban azt állította, hogy a róla készült felvételt összevágták, az egész ellene indított eljárás pedig a főügyész személyes bosszúja.A mentelmi szavazás után Oleh Ljasko, a Radikális Párt elnöke ingerülten szót követelt, Volodimir Hrojszman házelnök azonban nem adta meg neki. Ezután Ljasko trágár szitokszavakkal illette a házelnököt, aki viszont közölte vele, hogy „saját frakciójában parancsolgasson”. Míg ketten egymással kiabáltak, Ljasko frakciótársai és a kormánypárti képviselők az elnöki emelvény előtt dulakodni kezdtek, ami miatt Hrojszman berekesztette az ülést.
Megint verekedtek az ukrán parlamentben
A parlamentben vettek őrizetbe egy Radikális Pártban politizáló egyik képviselőt.
2015. 09. 17. 22:47
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!