A Kubát sújtó amerikai embargó eltörlésére szavaztak

Ám hiába, ennek nincs kötelező hatálya Washingtonra nézve.

MTI
2015. 10. 27. 23:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A javaslatot Kuba 1992 óta minden évben beterjeszti, és minden évben megszavazzák, de nincs kötelező hatálya Washingtonra nézve. Az Egyesült Államokon kívül csak Izrael szavazott ellene, tartózkodás nem volt.

„Sajnáljuk, hogy a kubai kormány a beterjesztés mellett döntött. A lépés nem szolgálja azokat a célokat, amelyeket a két ország vezetése maga elé tűzött a viszony javításáról. Kuba téved, ha azt hiszi, hogy ez a gyakorlat segít előremozdítani a dolgokat a két kormány által remélt irányban” – mondta a szavazás után Ronald Godard amerikai ENSZ-képviselő.

Ez volt az első szavazás az embargó eltörléséről azóta, hogy Kuba és az Egyesült Államok tavaly decemberben kinyilvánította szándékát a kétoldalú viszonyuk rendezésére.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.