Az ENSZ BT rábólintott a harcra

Egyhangúlag fogadta el a terrorelhárítási határozatot pénteken az ENSZ Biztonsági Tanácsa.

MTI
2015. 11. 21. 7:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter a Twitteren azt írta, hogy a Hmejmim orosz légi támaszpont pilótái és műszaki katonái a „Népünkért”, valamint „Párizsért” feliratokkal üzentek légi úton a terroristáknak. A védelmi miniszter egy másik üzenetében azt írta, hogy „az orosz hadsereg erői megtorló légi műveletet folytatnak”. Hozzátette egyben, hogy az oroszok akcióikat egyeztetik a francia erőkkel.

Vlagyimir Putyin orosz elnök korábban ígéretet tett arra, hogy megbüntetik az október 31-én a Kogalymavia (nemzetközi nevén Metrojet) nevű orosz légitársaság Sarm-es-Sejkből Szentpétervárra tartó gép elleni terrorcselekmény felelőseit. Az utasszállító katasztrófáját, amelyben 224 ember halt meg, a gépen elhelyezett pokolgép okozta. A merénylet végrehajtásának felelősségét az Iszlám Állam dzsihadista szervezet vállalta.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.