A rendőrség által lefülelt kiberbűnözők bűncselekmények széles körében, összesen több mint négyszáz ügyben voltak érintettek. Egyebek közt pénzt loptak magánszemélyektől és bankoktól – áll a minisztériumi közleményben.
Egy alkalommal egy vietnami vállalat postafiókjának feltörésével szerzett információkkal éltek vissza, és több tízezer dollárt szereztek. Egy másik esetben dél-koreai számítógépes kalózokkal együttműködve trójai programokkal, illetve adathalászattal dél-koreai állampolgárok bankkártyaadatait szerezték meg, és éltek vissza velük.
A minisztérium bejelentette, hogy országosan háromszáz olyan létesítményt hoztak létre, amely segítségével megfigyelhetik a kiberbűncselekmények gyanúsítottjait, illetve bizonyítékokat gyűjthetnek. Arról is beszámoltak, hogy fokozni kívánják a nemzetközi együttműködést a területen.
Kínát rendszeresen érik bírálatok, elsősorban Washingtonból, amiért a hatóságok elnézik az ország területéről elkövetett internetes bűncselekményeket, s több alkalommal az is vád is elhangzott, hogy kormányzati felügyelettel, illetve e feladatra képzett katonák alkalmazásával hajtanak, hajtatnak végre elsősorban üzleti célú adatlopásokat. Peking ezt tagadja, és rendszerint azzal utasítja vissza, hogy az effajta bűncselekmények nehezen bizonyíthatók, s az ország különböző intézményei is a kiberbűnözők áldozatai.
A legfrissebb hírek arról szólnak, hogy amerikai védelmi szakértők szerint a külföldön először a múlt hétvégén megnyílt dubaji légiipari kiállításon bemutatott J–31/FC–31 típusú ötödik generációs vadászrepülő váza sem véletlenül emlékeztet kísértetiesen az amerikai F–35-ös ötödik generációs csapásmérő vadászgépéhez. A gyanú szerint kínai hekkerek 2009-ben szerezték meg a kapcsolódó terveket, amikor betörtek a Lockheed Martin amerikai hadiipari óriás hálózatába.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!