Sok helyen plakátok jelentek meg „El akarja hagyni Afganisztánt? Biztos ebben?” szövegekkel. A feltüntetett linkek a kabuli német nagykövetség Németország Afganisztánban, valamint Ne higgyen a Németországgal kapcsolatos mendemondáknak! című oldalaira vezetnek. „Ne kockáztassa az életét azzal, hogy Európába próbál menekülni. Az embercsempészek bűnözők, akiket egyedül a pénz érdekel. Ők nem mondják el az igazat, és nem tőrödnek az emberek életével.” Németország a menekültek elbátortalanítására indított kampányával Magyarország és Dánia nyomdokain jár, akik lapokban elhelyezett fizetett hirdetésekben próbálták meg eltéríteni az embereket attól, hogy Európába menjenek.
A bevándorlási hullámmal a háború árnyéka is megérkezett Európába, amivel a populisták visszaélnek. Nem szabad azonban megengedni, hogy az emberek haragja a bevándorlók ellen forduljon – hangoztatta Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök kedden Prágában. „A szokatlanul nagy migrációs hullámmal megérkezett hozzánk Európába a háború árnyéka is (...), és félelmet váltott ki lakosságunk soraiban, amelyet a populisták, és mindazok, akik politikailag a gyűlöletből és az intoleranciából élnek, kihasználnak. Demokrataként nem szabad lebecsülnünk az emberek mindennapi aggodalmait, és azokra a jelenlegi válság reális megoldásával kell válaszolnunk” – fejtette ki a megemlékezésen Sobotka.
A migrációs válság megoldását az Európai Unió határai védelmének felújításában, valamint az unión kívüli érintett országok stabilizációjában látja. „Európának ebben a tekintetben sokkal határozottabbnak kell lennie” – szögezte le. Hozzátette: „Az Iszlám Állam terroristáinak legyőzése a nemzetközi közösség elsőrendű feladata kell hogy legyen.”
„Nagyon sűrű szűrőt” kell alkalmazni a migránsok befogadásakor – jelentette ki a Lengyelország által vállalt uniós menekültelosztási kvótával kapcsolatban Mariusz Blaszczak kijelölt lengyel belügyminiszter. Blaszczak botrányosnak minősítette Martin Schulznak, az Európai Parlament elnökének az új lengyel kormány migrációs politikáját bíráló nyilatkozatát. Blaszczak reagált arra is, hogy a szlovák kormány a luxemburgi székhelyű európai bíróságon meg akarja támadni az unió belügyminiszterei által szeptemberben jóváhagyott kvótadöntést. A miniszterjelölt szerint a migránsok átvállalása „jogi alapú probléma”, és a PiS kormánya Lengyelország biztonságát fogja szem előtt tartani.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!