Kézigránátos támadás: szintet lépett az erőszak

Tavaly 1005 atrocitás történt németországi menekültszállások ellen, ez a tavalyelőtti ötszöröse.

MTI
2016. 01. 29. 21:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A támadás a Baden-Württemberg tartományi Villingen-Schwenningen menedékkérőket befogadó állomása ellen történt.

A szerkezetet biztonsági őrök vették észre a befogadóállomás udvarán. A rendőrség lezárta a környéket és biztonságba helyezte lakóit, majd tűzszerészek ellenőrzött robbantással megsemmisítették a szerkezetet.

A nyomozás első megállapításai szerint biztos, hogy a szerkezetben volt robbanószer, az viszont nem biztos, hogy működőképes volt. Meglehet, hogy beépített biztosítószeget nem tartalmazott. Éles kézigránátnak pedig csak robbanószerrel töltött, biztosítószeggel ellátott szerkezet minősül – mutattak rá a tartományi bűnügyi hivatal szakértői.

Egyelőre az sem világos, hogy ki ellen irányult a támadás, és mi volt az indíték. Így azt sem lehet kizárni, hogy nem a menedékkérők, hanem a biztonsági őrök voltak a célpontok. Az ügy feltárására egy 75 fős nyomozócsoportot állítottak fel.

Az mindenesetre biztos, hogy robbantásos merénylet eddig nem történt menekültszállás ellen – emelte ki a szövetségi bűnügyi hivatal (BKA) szóvivője.

„Haditechnikai eszköz bevetése menekültszállás ellen új jelenség” – tette hozzá.

Az ügyről nyilatkozó politikusok is azt hangsúlyozták, hogy a menedékkérők elleni erőszak új minőségét jelenti a kézigránátos támadás. A történteket valamennyi parlamenti párt, a tartomány miniszterelnöke és a szövetségi kormány igazságügyi minisztere is elítélte.

A BKA szerint tavaly 1005 erőszakos támadás és egyéb atrocitás történt németországi menekültszállások ellen, ami ötszörös növekedés a 2014-ben regisztrált 199-hez képest. A BKA az idén 35 támadást jegyzett fel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.