Egyedi újdonsággal robbant a Stanford

Az intézmény célja a világ új vezetőinek kinevelése.

MTI
2016. 02. 24. 22:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szerdán bejelentett Knight-Hennessy Scholars program keretösszege várhatóan 750 millió dollár (211 milliárd forint) lesz, amelyből eddig 700 millió dollár gyűlt össze a Nike cég társalapítója, Phil Knight 400 millió dolláros felajánlása, az egyetem igazgatósági tagjainak és öregdiákjainak adományai révén.
A pénzből évente száz egyetemi hallgató hároméves mester-, doktori vagy egyéb professzionális képzését fogják finanszírozni a Stanfordon. A diákokat saját egyetemeik jelölhetik a programba.

„Olyan maradandó dolgot akartunk alkotni, amelyhez még csak hasonló sem áll jelenleg a világ legnagyszerűbb elméinek rendelkezésére, és amely a legnagyobb mértékben képes hozzájárulni a környezetet, az egészséget, az oktatást és az emberi jogokat érintő globális kihívások megoldásához” – fogalmazott John Hennessy, az egyetem még idén leköszönő igazgatója, aki maga állt elő az ösztöndíjprogram ötletével és kereste fel tervével Knightot.

Az amerikai üzletember régóta lelkes támogatója a Stanfordnak. Mostani adományával Hennessy tizenhat éves igazgatói tevékenysége előtt kívánt tisztelegni. Leköszönése után Hennessy lesz az ösztöndíjprogram igazgatója. Az egyetem 2017 nyarától várja a jelentkezéseket, és az első ösztöndíjasok 2018 őszén kezdhetik meg tanulmányaikat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.