A február 19-én kiadott felvételen látható fiú autóval végrehajtott öngyilkos merényletre készült, amelyet Aleppó északi részén követhetett el.
A videón a fiú a kamerába nézve elmondja: a döntés, hogy ő hajthatja végre a támadást, „a legjobb érzés volt, amit bárki érezhet”. Állítólag a támadásra maga az apja vette rá.
Pont egy nappal a felvétel kiadása előtt jelent meg egy tanulmány arról, hogy tavaly legalább 89 esetben használt fel fiatal öngyilkos merénylőket az Iszlám Állam propagandacélokra. „A gyerek- és fiatalkorú dzsihadisták száma korábban soha nem látott mértéket öltött” – állítja a West Point tanulmányának szerzője. Az elemzés szerint a gyerekek által kivitelezett támadások bemutatása hatásos eleme a pszichológiai hadviselésnek.