Észak-Korea módosított a „műhold” felbocsátásának időpontján

Szándékai szerint erre február 7. és 14. között kerül sor.

MTI
2016. 02. 06. 16:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Phenjan kedden jelentette be szándékát a „műhold felbocsátásról” a február 8. és 25. közötti időszakban. A rakétaindítás szándékáról értesítette a londoni székhelyű Nemzetközi Tengerészeti Szervezetet (IMO), valamint a Nemzetközi Távközlési Egyesületet (ITU) is. A két szakosított ENSZ-szervezet ugyanakkor szombaton még nem tudott a mostani módosításról.

Észak-Korea a műhold felbocsátásáról néhány héttel azután számolt be, hogy a nemzetközi közösség által elítélt újabb kísérleti nukleáris robbantást hajtott végre.

Az ENSZ határozatai mindenféle nukleáris és ballisztikusrakéta-programot tiltanak a vele ellenséges országokat rendszeresen katonai megtorlással fenyegető Phenjan számára.

A világtól elzárkózó phenjani diktatúra az közölte a világszervezettel, hogy űrprogramja tisztán tudományos célokat szolgál, az Egyesült Államok és távol-keleti szövetségesei szerint azonban Észak-Korea célja nem műholdak Föld körüli pályára állítása, hanem a hasznos terhet szállító, nagy hatótávolságú ballisztikus rakéták (ICBM) tesztelése.

Az észak-koreai Szohe űrközpontról a héten készített műholdfelvételek alapján olyan üzemanyag-feltöltési tevékenység folyik ott, amely a korábbi észak-koreai rakétakísérletek esetén az indítás előtt egy-két héttel történt – közölte pénteken egy washingtoni központú Észak-Korea -figyelő intézet, a 38 North.

Valószínűleg a föld alatti üzemanyag-tárolókat töltik meg – közölte az intézet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.